سامانه شناسایی نیازمندان استان ایلام به زودی راه اندازی می شود

[ad_1]

استاندار ایلام:

ایلام-استاندار ایلام با اشاره به اینکه سامانه شناسایی نیازمندان استان ایلام به زودی راه اندازی می شود، گفت: اولویت کمک ها برای افرادی است که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه دوشنبه در نشست ویدیو کنفرانس با فرمانداران و ائمه جماعت شهرستان‌های استان از راه اندازی سامانه‌ای جهت شناسایی و غربال افراد نیازمند در استان با هدف کمک به نیازمندان خسارت دیده از بیماری کرونا خبر داد و گفت: در این سامانه سرپرست خانوارهای بی بضاعت که دستفروش و کارگر فصلی بوده و همچنین تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی نیستند می‌توانند با وارد کردن اطلاعات خود در سامانه اقدام به ثبت نام کنند.

وی افزود: برخی از مشاغل صنفی، کارگری و رانندگانی که فاقد هرگونه بیمه تامین اجتماعی هستند نیز می‌توانند در این سایت ثبت نام کنند.

سلیمانی دشتکی با بیان اینکه این سایت کاملاً آنلاین و سراسری بوده، یاد آور شد: مهم‌ترین و با ارزش ترین مزیت این سایت جلوگیری از کمک‌های تکراری در مرحله اول به افرادی است که یک بار کمک دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: اولویت اصلی سامانه مورد نظر شناسایی افراد آسیب دیده از کرونا است و در مرحله دوم به شناسایی افراد نیازمند جامعه و دیگر امور ضروری استان اختصاص خواهد یافت.

استاندار ایلام در ادامه با اشاره به اقدامات نظام و دولت جهت کمک به آسیب دیدگان کرونا خاطر نشان کرد: کمک ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی به افراد خسارت دیده، وام قرض الحسنه یک میلیون تومانی به کلیه سرپرست خانوارهای یارانه بگیر، اعطای وام ۲ تا چهار میلیون تومانی به صنوف، اعطای وام ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومانی به کارگاه‌هایی که کارگران خود را اخراج نکرده‌اند از جمله کمک دولت به آسیب دیدگان کرونا در سطح کشور است.

سلیمانی دشتکی گفت: در طرح فاصله گذاری هوشمند صنوف کم ریسک و با ریسک متوسط بازگشایی شده‌اند اما مغازه و صنوفی که در بازارهای سرپوشیده هستند تا ساعت ۱۸ عصر اجازه فعالیت دارند.

وی همچنین افزود: صنوف پر خطر، مدارس و دانشگاه به استثناء مقطع دکترا، تا اطلاع بعدی و تا زمان موافقت تصمیم ستاد ملی کرونا بازگشایی نخواهند شد.

استاندار ایلام در ادامه گفت: باید با رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به قطع زنجیره این بیماری کمک کنیم.

رییس ستاد استانی کرونا در ادامه ضمن قدردانی از مردم و مسوولین استان، عنوان کرد: عوامل بسیاری از جمله تردد زائران و تجار در مرز مهران تا نیمه اسفند سال گذشته، تردد ایلامی‌های مقیم سایر استان‌ها و ترددهای بین استانی و شهرستانی در شیوع و افزایش تعداد مبتلایان در استان موثر بوده است.

سلیمانی دشتکی در این نشست با بیان اینکه درخصوص تهیه اقلام بهداشتی و مراقبتی و حفاظتی مقابله با کرونا کمبودی نداریم، افزود: حتی در زمینه تولید ماسک و الکل استان‌های دیگر خواستار ارسال مازاد این اقلام هستند.

[ad_2]

Source link