سابقه رادیوگرافی دیجیتال

[ad_1]

اگر چه اشعه X وجود بوده است از اوایل 1900s دیجیتال رادیوگرافی شده است در اطراف در اطراف از سال 1970. اما از آن زمان رادیوگرافی دیجیتال اجرا شده است را بیشتر و بیشتر کوچک و بزرگ و بیمارستان و مراکز تصویربرداری و تجهیزات پزشکی در بسیاری از مناطق از تخصص. محبوب سیستم های تصویربرداری در استفاده از امروز شامل, CR, DR سیستم.

CR یا سی رادیوگرافی با استفاده از تصویربرداری کاست از فسفر برای ایجاد تصاویر دیجیتال و هارد سیستم یا مستقیم دیجیتال رادیوگرافی با استفاده از یک صفحه مجموعه برای ضبط تصویر. DR سیستم در حال حاضر در حال استفاده به عنوان مراقبت فوری DR دامپزشکی دکتر کایروپراکتیک دکتر و فن معالجه ودرمان امراض پا DR واحد است. این دو سیستم به همراه مربوط به نرم افزار و سخت افزار واحد از جمله DICOM فرمت دیجیتال پکس و RIS را به ارمغان آورد بسیاری از تجهیزات پزشکی تا عصر مدرن با دولت از هنر دیجیتال رادیوگرافی قابلیت های.

بسیاری از اقدامات اولیه پزشکی رادیوگرافی دیجیتال اختراعات و برنامه رخ داده است در حدود همان زمان به عنوان رایانه های شخصی و مقرون به صرفه تر شد و در نتیجه بیشتر امری عادی است. اولین تصویربرداری دیجیتال نرم افزار اختراع سی تی اسکن یا توموگرافی کامپیوتری اسکنر در سال 1967 و باعث شد یک نمونه اولیه در سال 1971. آن مخترعان گادفری Hounsfield و آلن مک لئود Cormack, برنده جایزه نوبل در پزشکی برای اختراع خود را در سال 1979. تلویزیون تکنولوژی نیز به موازات پزشکی نوآوری در فن آوری با تغییر از آنالوگ به دیجیتال قابلیت های.

ام آر آی یا تصویربرداری رزونانس مغناطیسی سرچشمه گرفته در 1950s. تحقیقات اولیه بر روی این روش انجام شد در دهه 1970 و در نهایت آن را پاک شد برای استفاده بر روی انسان در سال 1984.

در 1990s تغییر در رادیوگرافی دیجیتال ساخته شده است. X-ray, تصاویر کشف آن می تواند ذخیره شده بر روی فسفر صفحه نمایش این اساس از امروز's CR سیستم های تصویربرداری.

مکمل سیستم PACS به حال خود اولین در سال 1982 اگر چه این ایده تصور می شد بیش از بیست سال قبل است. زمانی که اینترنت در سراسر جهان تبدیل شد واقعیت در اواسط 1980s آن را نیز تا به حال تأثیر عمده ای در رادیوگرافی دیجیتال. امروز's تصاویر پزشکی دیجیتال است که در حال ذخیره در DICOM تصویربرداری با فرمت شبیه به رایج فرمت JPEG ذخیره می شوند بر روی یک سرور به صورت آرشیوی اهداف را می توان بر روی یک کامپیوتر شخصی مجهز به نرم افزار PACS و تشخیصی مانیتور است که آن را به یک بالينی ایستگاه کاری می تواند ارسال و دریافت از طریق شبکه جهانی وب است.

در دهه گذشته به عنوان قیمت رایانه های شخصی و دیگر دستگاه های الکترونیکی به طور قابل توجهی کاهش یافته و بنابراین بیش از حد هزینه اثربخشی دیجیتال تصویربرداری پزشکی افزایش ساخت رادیوگرافی دیجیتال مقرون به صرفه و مدرن جایگزین از خود آغاز فروتن در فیلم بر اساس X – ray سیستم.

[ad_2]