رقم انتقال من به پرسپولیس رکورد می‌شکست

[ad_1]

 این روزها که برای تمام علاقمندان به فوتبال روزهای عجیبی به شمار می رود، برای مربیان و بازیکنان فوتبال هم غیر از این نیست، اما امیرقلعه نویی که همچنان با کسب 5 عنوان قهرمانی با استقلال و سپاهان به عنوان پرافتخارترین مربی فوتبال ایران شناخته می شود و سال گذشته در رنگینگ بین المللی مربیان عنوان بهترین مربی ایران را کسب کرد، می گوید باید خودمان را با این شرایط وقف بدهیم و از این اتفاقی که گریبان جهان را گرفته، درس عبرت بگیریم و در برخی از کارهایمان تجدید نظر کنیم.

عادت کرده ایم در مورد هر چیزی حرف بزنیم

از سرمربی سپاهان در رابطه با اتفاقات پیرامون فدراسیون پرسیدیم که او اینطور به این سوال واکنش نشان داد:« وقتی اطلاعات ندارم، صحبت نکنم بهتر است. ولی در مورد سپاهان هر چیزی بخواهید، تا جایی که اطلاع دارم می گویم، ولی در مورد فدراسیون و اتفاقاتش اطلاعاتی ندارم و اگر حرف بزنم غیر کارشناسی است. آخر ما عادت کرده ایم که در مورد هر چیزی حرف بزنیم. باید حرفی را بزنیم که راجع به آن اطلاعات داشته باشیم.»

امیرقلعه نویی از مسئولان کشور خواست تا در یک ماه آینده که ممکن است موج دوم کرونا شروع شود و مردم با مشکلات اقتصادی مواجه شوند، بیشتر به آنها فکر کنند و به دنبال چاره اندیشی باشند.

این روزها که برای تمام علاقمندان به فوتبال روزهای عجیبی به شمار می رود، برای مربیان و بازیکنان فوتبال هم غیر از این نیست، اما امیرقلعه نویی که همچنان با کسب 5 عنوان قهرمانی با استقلال و سپاهان به عنوان پرافتخارترین مربی فوتبال ایران شناخته می شود و سال گذشته در رنگینگ بین المللی مربیان عنوان بهترین مربی ایران را کسب کرد، می گوید باید خودمان را با این شرایط وقف بدهیم و از این اتفاقی که گریبان جهان را گرفته، درس عبرت بگیریم و در برخی از کارهایمان تجدید نظر کنیم.

مردم ایران در سال 98 صدمات زیادی خوردند

سرمربی سپاهان صحبت های خود را اینطور آغاز کرد: « سال نو را تبریک می گویم. ان شاالله زیر سایه اهل بیت این سال، سال مبارکی باشد و بدشانسی‌های سال 98 از بین برود. در سال 98 اتفاقات زیادی را داشتیم و مردم ایران صدمات زیادی خوردند. در مورد سال گذشته صحبت می کنم که واقعا ملت ایران اذیت شدند و حالا هم این ویروس لعنتی کل دنیا را گرفته است.»

تجربه این شرایط خیلی سخت است

از امیرقلعه نویی پرسیدیم که این روزهای عجیب را چطور سپری می کند.  او در پاسخ به این سوال بیان کرد:«  بالاخره فکر می کنم نزدیک 41 سال است که در ورزش هستم. تجربه این شرایط خیلی سخت است. ما هم با شرایط خودمان را هماهنگ می کنیم. تاسف بیشتر به خاطر هموطنانمان است و یک سری ها که مبتلا شده اند و یک عده هم متاسفانه جانشان را از دست دادند که به آنها تسلیت می گویم.  خب ما هم با بلاتکلیفی جلو می رویم. جا دارد از کادر پزشکی نهایت تشکر را داشته باشم. یعنی هر فردی که با این مشکل و معضل سر و کار دارد و ایثار می کند. مردم خیری که کمک می کنند. واقعا از تک تک آنها تشکر می کنم.» 

20 سال است که ارزش ها از بین رفته است

از سرمربی سپاهان در رابطه با فوت ایرج قلیچ خانی که یکی از مربیان بزرگ فوتبال ایران در سال های گذشته بوده، سوال کردیم که او با افسوس به مرگ این پیشکسوت که در آستانه شروع سال جدید رخ داد، واکنش نشان داد و اضافه کرد:« من خدمت شما عرض کنم که متاسفانه اخلاق مداری در مملکت ما از بین رفته است. به خاطر سه امتیاز دست به چه کارهایی که دست نمی زنند. اخلاق و معرفت در فوتبال ما 20 سالی است که از بین رفته است. نسل گذشته رعایت می کردند و به بزرگترها احترام می گذاشتند و پیشکسوتان را فراموش نمی کردند ولی 20 سال است که این ارزش ها از بین رفته است. ایرج خان قلیچ خانی زحمات زیادی برای فوتبال ما کشید ولی این دو سه سال اخیر چه رفتاری با او شد؟ البته برای بقیه پیشکوستان هم غیر از این نبوده است. خدا او را بیامرزد؛ این راهی است که همه باید برویم.»

ترس ما این بود که بازیکنان در شهرهایشان با مشکل مواجه شوند

امیرقلعه نویی در رابطه با شرایط تیمش و اینکه خبرهایی مبنی بر مبتلا شدن چند بازیکن این تیم به کرونا منتشر شده بود، توضیح داد:«  ما کار خوبی که کردیم این بود که تیم را در همان زمان قرنطینه کردیم. خدا را شکر هیچ مشکلی هم وجود نداشت. این خبرها هم برای زمانی بود که بازیکنان به تعطیلات رفته بودند و مثلا سجاد شهباززاده پیش برادرش در تهران رفته بودکه سخت سرما خورده بود. خدا را شکر ولی مشکلی نبود و باید از کادر پزشکی تیم نهایت تشکر را داشته باشیم. ما در شرایط ایمن هم تمرین می کردیم و رختکن ها و تمام امکاناتی که مورد استفاده قرار می گرفت، به خوبی و با دقت ضدعفونی می شدند. در واقع ترس ما این بود که بازیکنان به شهرهایشان بروند و برایشان مشکلی پیش بیاید.»

در گروه  واتس آپ بازیکنان را زیر نظر داریم

سرمربی سپاهان در مورد چگونگی زیر نظر گرفتن بازیکنانش در این روزها عنوان کرد:« الان در گروه واتس آپی که برای تیم است، شرایط را زیر نظر داریم. همکاران من و آنالیزورهای تیم، تمریناتی 50 دقیقه ای برای بازیکنان در طول روز در نظر گرفته اند و هر روز گزارش می دهند و من در جریان کارهایی که انجام می شود، قرار می گیرم.»

بازیکن عمانی ما به تیم ملی دعوت شده بود

سرمربی تیم ملی در جام ملت های 2007 در مورد دلیل خروج محسن الغسانی هم گفت: « بله این بازیکن به تیم ملی دعوت شده بود و اجازه دادیم که ایران را ترک کند. »

عادت کرده ایم در مورد هر چیزی حرف بزنیم

از سرمربی سپاهان در رابطه با اتفاقات پیرامون فدراسیون پرسیدیم که او اینطور به این سوال واکنش نشان داد:« وقتی اطلاعات ندارم، صحبت نکنم بهتر است. ولی در مورد سپاهان هر چیزی بخواهید، تا جایی که اطلاع دارم می گویم، ولی در مورد فدراسیون و اتفاقاتش اطلاعاتی ندارم و اگر حرف بزنم غیر کارشناسی است. آخر ما عادت کرده ایم که در مورد هر چیزی حرف بزنیم. باید حرفی را بزنیم که راجع به آن اطلاعات داشته باشیم.»

شما روحیات من را می دانید، توبیخی وجود نداشته است

قلعه نویی در مورد توبیخ او توسط هیئت مدیره باشگاه سپاهان که البته توسط نیکفر سرپرست باشگاه تکذیب شد و همینطور این موضوع که تمدید قرارداد او به نتایج ارتباط داده شده است، به جملات کوتاهی اکتفا کرد و گفت:« در مورد حرفی که آقا نیکفر زده که باید از خودشان بپرسید و در مورد ماجرای توبیخ هم همانطور که خودتان گفتید، آقای نیکفر تکذیب کرده اند و همچین چیزی نبوده است. شما روحیات من را می دانید و چنین چیزی وجود نداشته است.» 

یک استقلالی هم من را دوست داشته باشد به پرسپولیس نمی روم

سوال بعدی از امیرقلعه نویی در رابطه با پیشنهاد پرسپولیسی ها بود که می توانست انتقالی تاریخی را در فوتبال ایران رقم بزند. سرمربی سابق استقلال با اشاره به اینکه سه مرتبه پرسپولیسی ها برای جذب او در برهه های مختلف تلاش کرده اند، اینطور توضیح داد: « خب این موضوع در سه نوبت اتفاق افتاده است که یکبار به زمان بازیگری برمی گردد و دو بار هم مربیگری. اولین پیشنهاد برای مربیگری در زمان مدیریت آقای کاشانی اتفاق افتاد و ایشان پیشنها داد و دومی هم در زمان آقای رویانیان که اتفاقا رقم خیلی بالایی هم در آن زمان بود ولی من چون از جنس استقلال بودم، نمی شد. همان زمان به آقای رویانیان گفتم که اگر در میان کل استقلالی ها یک نفر هم من را دوست داشته باشد، نمی آیم. البته ایشان هم محبت داشت.»

رویانیان 700 میلیون به استقلال کمک کرد

امیرقلعه نویی سپس به خاطره ای از محمد رویانیان اشاره کرد و ادامه داد:« یادم می آید یک روزمن و آقای فتح الله زاده و آقای امیری پیش ایشان رفتیم و از ایشان خواهش کردیم که به استقلال که در آن روزها شرایط خوبی نداشت، کمک کند وایشان هم 700 میلیون به باشگاه استقلال کمک کرد. البته رقم را دقیق نمی دانم. قدیمی ها حسن‌شان این بود که هر چقدر رقیب بودند، رفیق هم بودند. ما توی زمین با هم رقیب بودیم ولی بعد از سوت پایان همه چیز تمام می شد و رفاقتمان بیشتر می شد. علت را هم نمی دانم که چرا اینطور شده و دست به هر کاری می زنند که به اهدافشان برسند. من زمانی که از خارج از کشور هم در زمان بازیگری هم برگشتم، از پرسپولیس پیشنها داشتم. من همه کارهایم را انجام داده بودم. از جای دیگری به غیر از استقلال، یعنی باشگاه شاهین لژیونر شده بودم. حالا هم امیدوارم هر چه زودتر این تیم ها نظیر ایران جوان، بانک ملی، ملوان بندرانزلی، سپیدرود، استقلال اهواز و …. که تیم های ریشه داری هستند و استعدادهای زیادی را پرورش داده اند، به چرخه فوتبال بازگردند. در مجموع می خواهم بگویم در گذشته هر چه بود در زمین بود و همه چیز بعد از بازی تمام می شد ولی حالا یک عده ای آمده اند برای اینکه خودشان را موجه جلوه بدهند، دست به هر کاری می زنند. »

می خواهند مردم را سیاه کنند

از امیرقلعه نویی پرسیدیم در مورد چه افرادی صحبت می کند که او گفت: « شما خودتان می دانید. می دانید که دو دهه است رفتارها عوض شده است و اخلاق مداری از بین رفته است. تا می توانند دروغ می گویند که خودشان را موجه نشان دهند.»

در حال حاضر رقابت های لیگ اصلا برایم مهم نیست 

قلعه نویی در واکنش به این سوال که از نظر او تکلیف لیگ چطور باید تعیین شود، توضیح داد و تاکید کرد:« به نظر از همه مهم تر سلامت جامعه است. برای من از همه مهم تر سلامت جامعه است و بعد دغدغه و مشکلات اقتصادی مردم. از مسئولین می خواهم به فکر مردم باشند. من صبح ها همیشه زود از خواب بیدار می شوم و وقت زیادی دارم تا به اخبار گوش کنم و از اخبارمطلع شوم. ما یک مملکت جوان داریم. یکی از دغدغه های اصلی ما اقتصاد است. متاسفانه خیلی از قشر زحمتکش ما باید روزانه کار کنند تا دستمزد بگیرند. قشر دیگری هم هستند که کارخانه دارها و مثلا رستوران دارها هستند. کارگران در دوماه اخیر، یک ماه حقوق گرفته اند  و بعد هم کارخانه ها به مشکل می خوردند. از مسئولان می خواهم به این مسائل تا آخر فرودین رسیدگی کنند. یکی قشری که روزانه کار می کرده و دیگری آنهایی که به این ها حقوق می دهند و کسب و کارشان خوابیده است. آن کارگر اگر اندوخته ای هم داشته باشد در این مدت از بین رفته است. از مسئولین می خواهم این مشکلات و دغدغه ها را بررسی کنند و برای یک ماه آینده که موج دوم کرونا ممکن است شروع شود و مشکلات مردم بیشتر شود، چاره  بیاندیشند.»

می خواهند مردم را سیاه کنند

سرمربی سپاهان در پایان حرف هایش را اینطور خاتمه داد:« امیدوارم سال جدید سال خوبی باشد. این یک درسی بود که خداوند به ما انسان ها داده بود. ما راه را گم کرده بودیم. این ها را به خودم می گویم. به فکر همه چیز بودیم جز اخلاق مداری. باید کنکاش کنیم. یکی از چیزها هم قهر طبیعت بود؛ شما هوا را که الان می بینید، مثل 50 سال پیش است. گوشزدی به ما شده است که ما به خودمان بیاییم. احترام های همدیگه رو نگاه داریم. به پیشکسوت ها احترام بگذاریم. این رفتارها را که آدم می بیند، ناراحت می‌شود. دست به هر کاری می زنند که بیایند و خودشان را پیش مردم موجه کنند، ولی در واقع می خواهند مردم را سیاه کنند. امیدوارم  این اتفاق درس عبرت باشد برای همه. زندگی باید این ها باشد نه چیزهایی که دنبالش بودیم. امیدوارم صداقت و معرفت سرلوحه کارمان باشد. این یک آزمونی بود که راه گم کرده را پیدا کنیم؛ راهی که انسانیت و معرفت است.»

256 43

[ad_2]

Source link