رقابت سپاهان با مارتین پالرمو!

[ad_1]

سپاهان اصفهان در یک نیمه 4 و به روایتی 5 بار تیر دروازه نساجی قائمشهر را به لرزه درآورد تا یاد مارتین پالرمو را زنده کنند! یک نمایش عجیب و باورنکردنی که شاید بتواند خودش را به کتاب گینس هم تحمیل کند.

عصرایران، احسان محمدی- مارتین پالرمو را حرفه‌ای‌ها فوتبال خوب یادشان هست. مهاجم تیم ملی آرژانتین که یک رکورد خارق‌العاده دارد. هدر دادن سه پنالتی در یک بازی! اسم او با این عملکرد به یاد می‌آید در حالیکه در تیم‌های بوکاجونیور، ویارئال، رئال بتیس و … مهاجم خطرناک و گلزنی بود.

سال 1999در مسابقات کوپاآمریکا وقتی لباس تیم ملی آرژانتین را می‌پوشید مقابل تیم‌ملی کلمبیا در یک بازی سه پنالتی را هدر داد تا نامش به کتاب رکوردهای گینس برود. آمار روشنی در مورد تعداد زدن توپ به تیر دروازه وجود ندارد ولی سپاهان اصفهان در یک نیمه 4 و به روایتی 5 بار تیر دروازه نساجی قائمشهر را به لرزه درآورد تا یاد مارتین پالرمو را زنده کنند!

دهها حمله بی‌ثمر و سرانجام پذیرش شکست 1-0 بعد از شلیک رعدآسای محمد میری. سهمیه آسیایی‌اش به خطر افتاد و امیر قلعه‌نویی در پایان بازی لبخند تلخی زند و گفت در چهل سال حضورش در فوتبال چنین چیزی ندیده است. اینکه چرا توپ‌های سپاهان گل نمی‌شود! واقعاً چطور ممکن است این اتفاق رخ دهد؟ رضا میرزایی در ده ثانیه دو بار توپ را به تیر کوبید. شاید بعده علیرضا حقیقی فاش کند که در این بازی یک نیروی ماورایی به او کمک کرده است!

باد اما به پرچم محمود فکری می وزد. آنها تراکتور، فولاد و سپاهان را شکست دادند و مقابل پرسپولیس و استقلال هم به تساوی رسیدند. یک کارنامه درخشان برای مردی که انگار هر روز دارد به نیمکت استقلال نزدیک تر می شود. حتی با خوش شانسی محض. فکری در پایان این بازی از تیرک دروازه تشکر کرد!

در مشهد دیدار استقلال- شهرخودرو یک نمایش لذت‌بخش بود. تساوی 2-2 با گل های دیاباته(پنالتی) و ارسلان مطهری برای استقلال، حسین مهربان و محمدرضا خلعتبری برای شهرخودرو. در شبکه‌های اجتماعی کماکان در مورد آفساید بودن گل اول استقلال و مشکوک بودن پنالتی روی قایدی بحث و جدل زیاد است. سهراب بختیاری زاده سرمربی شهرخودرو گفت که از داوری مغزش سوت می ‌شد اما این حرف‌ها هیچوقت هیچ تاثیری نداشته است. بازی که تمام شد، اعتراض به داوری‌ها هیچ امتیازی را جابجا نمی‌کند.

استقلال با این تساوی در رتبه دوم جدول ماند و گرچه هنوز دو بازی دیگر تا پایان فصل باقی مانده اما به نظر می‌رسد فرهاد مجیدی و تیمش شانس اصلی کسب سهیمه هستند. آنها هیجان‌انگیز به سمت دروازه حریفان یورش می‌برند و در دفاع بسیار شکننده هستند. بازیکنان شهرخودرو اگر باهوش بودند می‌توانستند پیروز شوند، همانطور که در آخرین ثانیه بازی تجربه سیدمهدی رحمتی به دادش رسید و توپ مهدی قائدی را از چند سانتی‌متری دروازه دور کرد.

فولاد خوزستان دیگر جوینده سهمیه آسیایی با یک گل موفق به شکست دادن نفت مسجد سلیمان شد، آنها در صورت پیروزی استقلال مقابل دو پیکان و شاهین در بوشهر، حتی اگر سایپا، تراکتور و پارس جنوبی را شکست دهند باز هم نمی‌توانند استقلال را به زیر بکشند. تفاضل گل دو تیم آنقدر زیاد هست که امکان جبران آن میسر نباشد. با این همه هیچ آدم عاقلی فوتبال را پیش‌بینی نمی‌کند!

لغزش بد موقع سپاهان و تراکتور و فولاد باعث شد تا استقلال بتواند خودش را جدا کند. کسب عنوان نایب قهرمانی و سهیمه آسیایی احتمالاً بهترین فرصت برای تثبیت جایگاه فرهاد مجیدی روی نیمکت آبی هاست. موضوعی که در هر حال منتقدان خودش را دارد.

 

[ad_2]

Source link