راهنمای کامل خرید خانه و آپارتمان در ترکیه

[ad_1]

راهنمای کامل و گام به گامی که در ادامه این مطلب گفته خواهد شد به اتباع خارجی این اجازه را می‌دهد تا بتوانند با داشتن علم و دانش کافی، نسبت به خرید خانه و یا آپارتمان در ترکیه اقدام نمایند. به‌طور کلی، خرید ملک در ترکیه  و یا در خارج از کشور ممکن است آن‌طور که به نظر می‌رسد راحت و آسان نباشد. گاهی مردم فکر می‌کنند خرید خانه و آپارتمان در ترکیه و یا در هر کشوری دیگر پرخطر است که اصلی‌ترین دلایل آن عبارت‌اند از: ترس از بدگویی، از دست دادن پول و هدر رفتن زمان  تفاوت‌ها و تناقض هایی که در قوانین قابل اجرا و سیستم‌های حقوقی حاکم بر معاملات املاک وجود دارد  نقطه ضعف هایی که در قوانین حاکم بر فرآیند خرید خانه و آپارتمان توسط اتباع خارجی وجود دارد مشکلاتی که ممکن است در زمینه های مختلف مانند زبان، فرهنگ، سنت و ارزش‌ها وجود داشته باشد ( متأسفانه در بسیاری از کشورها این مورد یکی از اصلی‌ترین دلایل است) ناآگاه بودن از روند خرید خانه و آپارتمان، که به دلیل عدم حضور شخص در کشوری که ملک را خریداری می‌‌کند به وجود می‌آید.

به همین منظور، این راهنمای کامل را برای خرید خانه و آپارتمان در ترکیه دنبال کنید تا از بابت خریدی امن، آسان و راحت اطمینان حاصل کنید و در نهایت، اهداف خود را به واقعیت تبدیل نمایید.

 

قدم اول) به تحقیق و جست و جو بپردازید

بازار املاک ترکیه روز به روز در حال رشد است. هزاران املاک برای فروش در ترکیه و صدها آژانس معاملاتی املاک وجود دارد. هر یک از آن‌ها به شما موارد مختلفی را می‌گویند و پیشنهادهای متفاوتی را ارائه می‌دهند. به همین جهت، تحقیق خود را به‌صورت دقیق انجام دهید که کدام منطقه در ترکیه نیازهای شما را می‌تواند برآورده کند به شکلی که با بودجه و سبک زندگی مورد انتظار شما تطابق داشته باشد.

 

قدم دوم) از مشاورین سرمایه گذاری مشورت بگیرید

هنگامی که به دنبال خانه‌ای در ترکیه می‌گردید، به شما توصیه می‌کنیم مقالات وب سایت های مختلف را بررسی کنید و نمایندگان املاک را با یکدیگر مقایسه نمایید. اگر مدت زمان زیادی در این حوزه فعالیت نموده‌اند، احتمالاً آن‌ها معتبر و مورد اطمینان می‌باشند. اطمینان حاصل کنید که آن‌ها شما و نیازهایتان را درک می‌کنند.

خرید یک ملک در خارج از کشور برای اکثر مردم انتخاب سبک زندگی است، بنابراین مشاورین سرمایه گذاری که با آن سر و کار دارید، نیاز به درک از سبک زندگی مورد نظر شما دارد. اگر آن‌ها نتوانند در این امر موفق باشند، شانس زیادی برای هدایت شما به سمت منطقه مناسب و نوع سرمایه گذاری نخواهند داشت. ترکیه کشوری عظیم است، بزرگ‌تر از فرانسه و چهار برابر انگلیس، و از نظر آب و هوا، فرهنگ و چشم انداز کاملاً متفاوت است به همین جهت باید به شکلی درست، تصمیمات مناسب را اخذ نمایید.

 

قدم سوم) از کشور ترکیه بازدید نمایید

برای تصمیم گیری در مورد خرید خانه و آپارتمان در ترکیه، باید از ترکیه دیدن کنید، با محیط آن آشنا شوید و رستوران‌ها و غذاهای محلی را امتحان کنید. زیرا شما در ترکیه صرفاً یک ملک را خریداری نمی‌کنید بلکه سبک زندگی، یک مکان رویایی و محیطی بکر و دوست داشتنی را به دست می‌آورید.

راهنمای کامل خرید خانه و آپارتمان در ترکیه

قدم چهارم) خانه‌ها و آپارتمان‌های ترکیه را بررسی کنید

جهت بررسی خانه‌ها و آپارتمان‌های ترکیه برنامه ریزی کنید و اسناد و مدارک لازم برای انجام اقدامات ضروری را فراهم نمایید. توصیه می‌شود هر 4 روز یک‌بار نسبت با بررسی املاک مختلف در ترکیه زمان خود را به شکلی منعطف تنظیم نمایید.

 

قدم پنجم) تمامی گزینه‌های مناسب را برای خود لیست کنید

شما باید از بابت ویژگی‌ها منحصر به فرد و بخصوصی که هر جایی می‌تواند داشته باشد اطمینان حاصل کنید. یعنی در یک بازه قیمتی گسترده سرمایه گذاری خود را در جایی مناسب انجام دهید و برای پول خود ارزشی را کسب نمایید. از این رو، مشاورین سرمایه گذاری آلپ، در طی صحبت های اولیه از طریق تلفن، ایمیل و جلسات حضوری قبل از سفر خانه‌ها و املاک و مستغلات زیادی در ترکیه را برای شما در نظر خواهد گرفت. زیرا، خرید خانه به‌عنوان یک تصمیم مهم و اساسی است و باید از بابت آن اطمینان حاصل نمایید.

 

قدم ششم) در مورد قیمت و شرایط خرید مذاکره نمایید

چه شما در حال خرید ویلا بازنشستگی در ترکیه باشید و چه یک آپارتمان سرمایه گذاری، شما باید تمامی شرایط را به‌صورت از پیش تعیین شده در نظر بگیرید تا جهت مذاکره برای بهترین قیمت ممکن اقدامات لازم را انجام دهید. به خاطر داشته باشید هنگام تعیین بودجه برای خرید خانه یا آپارتمان در ترکیه، اگرچه بازه قیمتی بسیار پایین تری از اسپانیا، فرانسه و ایتالیا در این کشور وجود دارد، اما هزینه‌های که در رابطه با نقل و انتقالات جهت خرید ملک وجود دارد را نیز باید در نظر گرفت. از این رو دانستن چنین مواردی می‌تواند به شما کمک بسزایی کند.

 

قدم هفتم) ملک را رزرو کنید و در مورد قیمت به توافق برسید

هنگامی که خانه، ویلا یا آپارتمانی را در ترکیه پیدا نمودید، باید آن را رزرو نمایید تا بتوانید مراحل خرید را انجام دهید. هزینه رزرو خانه و آپارتمان در ترکیه به‌طور کلی در حدود 1000 پوند (1100 یورو) است و قابل استرداد نیست. این مبلغ به عنوان واریز رزرو به فروشنده داده می‌شود و از قیمت خرید توافقی کسر خواهد شد.

 

قدم هشتم) وکالت نامه‌ای را تنظیم نمایید تا خرید را برای شما انجام دهند

آسان‌ترین راه برای خرید ملک در ترکیه، مشاوره با شرکت‌های فعال در این حوزه و اعطای وکالت به شخص حقیقی یا حقوقی است. این باعث صرفه جویی در وقت شما می‌شود، به این معنی که دیگر نیازی به اقامت و اخذ شهروندی ترکیه در هنگام خرید نیست و اطمینان حاصل خواهید کرد که روند خرید تا حد ممکن بدون هیچ‌گونه مشکل صورت می‌پذیرد.

راهنمای کامل خرید خانه و آپارتمان در ترکیه

قدم نهم) بررسی‌های نهایی را در مورد ملک و خرید آن انجام دهید

پس از امضای قراردادها و موافقت نامه‌ها، خرید باید حدود چهار هفته زمان ببرد. شخص حقیقی یا حقوقی منصوب شده از طرف شما طی این فرآیند، کلیه بررسی های لازم و نهایی را در مورد ملک مورد نظر انجام می‌دهد تا تضمین شود که ملک به اسم شما ثبت شده است.

 

قدم دهم) سند ملکی (TAPU) را دریافت نمایید

آخرین مرحله برای تکمیل خرید خانه یا آپارتمان خود در ترکی ، ثبت سند مالکیت TAPU است. هنگامی که تمامی اسناد و مدارک به نام شما ثبت می‌شوند و هر دو طرف تعهدات خود را طبق قرارداد به انجام رساندند، ملک به نام شما ثبت می‌شود و TAPU را برای خانه جدید خود در ترکیه دریافت خواهید کرد.

این راهنمای کامل و جامع، شامل تمامی مراحلی است که برای خرید خانه و آپارتمان در ترکیه باید انجام دهید. حال اگر مکان خاصی را مد نظر دارید که می‌تواند برای تمامی سلیقه‌ها مناسب واقع شود در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی بهتر با خرید خانه و آپارتمان در ترکیه با گروه مشاورین آلپ در تماس باشید.

 

 شماره‌های تماس:
شماره تلفن همراه و واتس آپ: 989129628201+

شماره تماس دفتر ترکیه: 905369780963+
شماره تماس دفتر تهران: 2144248636+

وب‌سایت:
alpinvestment.com
پست الکترونیکی:
[email protected]

[ad_2]

Source link