دستگیری کلاهبرداری ۱۷ میلیاردی در پوشش پرداخت تسهیلات کم‌بهره در دلفان

[ad_1]

فرمانده انتظامی لرستان از دستگیری کلاهبردار ۱۷ میلیاردی در پوشش پرداخت تسهیلات کم‌بهره با دریافت سپرده از شهروندان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «سردار حاجی محمد مهدیان نسب» افزود: یک کلاهبردار در سال گذشته با تشکیل موسسه ‌ای مبنی بر ارائه تسهیلات کم‌بهره با دریافت سپرده، تعدادی از شهروندان را مجاب به پرداخت وجه به‌حساب خود کرده و با جلب اعتماد و فریب شهروندان، ۱۷ میلیارد ریال از آنان کلاهبرداری و از محل متواری که با مراجعه شکات به پلیس، شناسایی و دستگیری وی در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی اظهار کرد: با تحقیقات گسترده و کارهای اطلاعاتی و تلاش مأموران پلیس شهرستان دلفان متهم تحت تعقیب شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی لرستان گفت: فرد کلاهبردار در بازجویی‌های اولیه به جرم خود معترف و اظهار داشت که از ۱۰۰ شهروند ۱۷ میلیارد ریال به بهانه‌های مختلف کلاهبرداری کرده است، متهم با تشکیل پرونده به مراجع ذی‌صلاح معرفی شده است.

وی ادامه داد: پلیس توانسته درصد بسیار بالایی از جرایم جعل و کلاهبرداری را کشف کند هرچند هوشیاری مردم سهم زیادی در جلوگیری از افزایش وقوع چنین جرایمی دارد.

48

[ad_2]

Source link