دستگیری کشیش مسئول ابتلای یک سوم کرونایی‌های کره جنوبی (+عکس)

[ad_1]

کلیسای عیسوی فرقه “شین‌چانجی” در حومه شهر “دگو” مسئول دستکم 5200 مورد ابتلا به ویروس کرونا را شامل می‌شود. این تعداد 36 درصد از کل موارد ابتلا به ویروس کرونا در کره حنوبی است.

مقامات قضایی کره جنوبی رهبر 89 ساله یک فرقه مذهبی مسیحی را که مسئول شیوع ویروس در این کشور است، دستگیر کرده‌اند.

به گزارش عصرایران، “لی مان هی” رهبر کلیسای عیسوی فرقه “شین‌چانجی” در شهر “دِگو” را  به اتهام اخلال در تلاش‌های دولت کره جنوبی برای مهار شیوع بیماری در ماه‌های فوریه و مارس گذشته (بهمن و اسفند 98) دستگیر شده است.

او در اسفند ماه سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا در مراسمی رسمی از مردم و دولت کره جنوبی عذرخواهی کرده بود.

گفته می‌شود کلیسای عیسوی فرقه “شین‌چانجی” در حومه شهر “دگو” مسئول دستکم 5200 مورد ابتلا به ویروس کرونا را شامل می‌شود. این تعداد 36 درصد از کل موارد ابتلا به ویروس کرونا در کره حنوبی است.

به خاطر همین نقش در ماه مارس گذشته (اسفند98) دولت محلی شهر سئول از آقای لی و11 نفر دیگر از رهبران فرقه “شین‌چانجی”  به اتهام قتل (شبه‌عمد مبتلایان فوت شده کرونا)، آسیب زدن به شهروندان مبتلا به کرونا و نقض قانون کنترل بیماری‌های عفونی، به دادگاه شکایت کرده بود.

رهبر 89 ساله این کلیسا امروز (شنبه ) پس از صدور حکم اولیه دادگاه به دلیل نگرانی دادستان‌ها از احتمال از بین بردن شواهد پرونده، دستگیر و تحت بازداشت قرار گرفت.

قاضی پرونده در این باره گفته است:” شرایطی بر این پرونده حاکم است که ممکن است تلاش‌هایی برای تبانی به قصد از بین بردن شواهد و مدارک، از سوی متهمان پرونده انجام پذیرد.”

“لی مان هی” اتهام تلاش برای از بین شواهد نقش کلیسا در گسترش عفونت کووید19 در کره جنوبی را رد کرده و تاکید کرده در این باره صادقانه با مقامات بهداشتی و قضایی کره جنوبی همکاری می‌کند.

در ماه مارس گذشته کلیسای عیسوی “شین‌چانجی” در برابر خواسته دولت برای در اختیار قرار دادن لیست اعضای این فرقه مذهبی برای بررسی نقشه شیوع ویروس کرونا، با ادعای اینکه لیست اعضای این فرقه مذهبی از اسناد محرمانه کلیساست، در برابر این درخواست مقاومت کرد اما در نهایت لیست را در اختیار مقامات قرار داد.

کلیسای عیسوی در بیانیه‌ای درباره اتهام تلاش کلیسا برای مخفی کردن نقش آن در شیوع ویروس گفته است: مقاومت کلیسا و رهبر آن تنها به خاطر محافظت از اطلاعات شخصی اعضای کلیسا بوده است و این کلیسا و آقای “لی مان هی” هیچ قصدی برای پنهانکاری نداشته‌اند.

مقامات کره جنوبی قصد دارند اطلاعات مربوط به نحوه شیوع ویروس کرونا در کره جنوبی را از داخل جلسات این کلیسا به بیرون را برای تکمیل پرونده اتهامی ردیابی و مستندسازی کنند.

رهبر این فرقه مذهبی همچنین متهم به اختلاس مبلغی  در حدود 5.6 میلیارد ون (4.7 میلیون دلار) ازبودجه کلیسا است.

کلیسای عیسوی”شین‌چانجی” بیش از 200 هزار پیرو در سراسر کره جنوبی دارد.

 

 

بیشتر بخوانید:
*‍‍‍شکایت از رهبر گروه مذهبی در کره جنوبی به دلیل سهل انگاری در کرونا
*
کره جنوبی: تست کرونا از 200 هزار نفر عضو یک کلیسا

 

 

[ad_2]

Source link