در مقابله با کرونا حداکثر استفاده از پیام رسانه‌ای در شبکه‌های اجتماعی شده است

[ad_1]

‌ مدیرکل روابط عمومی استانداری لرستان:

ایسنا/لرستان مدیرکل روابط عمومی استانداری لرستان گفت: در زمینه مقابله با کرونا حداکثر استفاده از پیام رسانه‌ای مختلف در شبکه‌های اجتماعی به‌عمل‌آمده است.

فاطمه ایرانی در جلسه ویدئو کنفرانس مدیران کل روابط عمومی استانداری‌های سراسر کشور که به ریاست محمدحسن انصاری مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت کشور برگزار شد، اظهار کرد: در لرستان اولین بیماری کرونایی در ۷ اسفندماه مشاهده شد و از همان ابتدای روزهای اسفند شرایط کاری روابط عمومی استانداری استان وارد مرحله جدیدی شد.

وی به تشکیل جلسات در فضای مجازی و همچنین گفت‌وگو با شورای هماهنگی روابط عمومی‌ها، برگزاری جلسات به‌صورت ویدئو کنفرانس با دستگاه‌های اجرایی استان و استفاده مطلوب از ظرفیت فضای مجازی اشاره کرد و افزود: رسانه‌های مکتوب، ۱۵ روز از اسفند حق چاپ و انتشار داشتند ازآن‌پس تنها از طریق فضای مجازی به فعالیت‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی ادامه دادند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری لرستان ادامه داد: همچنین در جلسات نیز به دلیل شرایط خاصی که به دلیل شیوع ویروس کووید ۱۹ در کشور و در استان وجود داشت اجازه دعوت خبرنگاران و اصحاب رسانه و مطبوعات میسر نبود لذا به‌منظور رصد فعالیت‌ها و بررسی روند کنترل بیماری کرونا و دسترسی به اطلاعات و مصوبات موجود در ستاد، از تمام دستگاه‌های اجرایی خواسته شد که فعالیت‌های خود را روزانه به روابط عمومی استانداری ارسال کنند و از این طریق اطلاع‌رسانی‌های لحظه‌ای صورت گیرد.

ایرانی به نقش و تأثیر استفاده از فضای مجازی اشاره کرد و گفت: در زمینه مقابله با کرونا با همکاری اهل رسانه، حداکثر استفاده از ظرفیت پیام رسانه‌ای مختلف در شبکه‌های اجتماعی به‌عمل‌آمده است و با کنترل و هدایت مباحث موجود در فضای مجازی زمینه هم‌افزایی و انتقال اطلاعات لازم به‌منظور اطلاع‌رسانی و تنویر افکار عمومی به انحای مختلف از جمله کلیپ، اینفوگرافی، عکس و متن خبری انجام گرفته است به‌گونه‌ای که اکثر موضوعات مورد بحث در دو ماه اخیر، حول محور اطلاع‌رسانی، آموزش و کنترل شیوع بیماری کرونا بوده است.

وی از همکاری دستگاه‌های اجرایی استان خصوصاً صداوسیمای مرکز لرستان، اداره‌کل ارشاد اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی لرستان در ۵۰ روز اخیر، تقدیر کرد و ابراز امیدواری کرد که با توکل بر ذات احدیت، هماهنگی، انسجام، همدلی و همکاری بیش‌ازپیش مردم بتوانیم کرونا را هر چه زودتر شکست دهیم.

گفتنی است، در این جلسه موضوعات، بررسی شرایط رسانه‌ای مدیریت کرونا در استان، وضعیت ارسال اخبار به پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور همچنین وضعیت روند عضویت شهرداری‌ها در خصوص اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در استان و به‌طور مشخص اعلام فهرست شهرداری‌های استان که به عضویت سامانه درآمده‌اند مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link