درون یک منطقه خودمختار آمریکایی (+عکس)

[ad_1]

“جنی دورکان” شهردار دموکرات شهر سیاتل در واکنش به توییت تهدیدآمیز ترامپ با نوشتن توییتی به او توصیه کرد سرش به کار خودش باشد و به کنایه به او توصیه کرد:” به پناهگاهش برگردد.”

معترضان ضدنژادپرستی در شهر “سیاتل” مرکز ایالت “واشنگتن” ( در شمال غرب ایالات متحده آمریکا) با تصرف 6 خیابان در محلات مرکزی شهر از جمله یک مقر پلیس، در این مناطق تصرف شده اعلام خودمختاری کرده‌اند.

به گزارش عصرایران، اعتراضات سراسری در آمریکا به بهانه قتل “جورج فلوید” شهروند سیاه پوست زیر فشار پلیس وارد سومین هفته خود شده است و با وجودی که نسبت به روزهای اولیه اندکی از حمعیت معترضان کاسته شده، اما معترضان در شهر سیاتل در اقدامی ابتکاری بخش‌هایی از مرکز این شهر را تصرف کرده و با کشیدن حصار و موانع بر اطراف آن اعلام خودمختاری کرده اند.

معترضان اسم منطقه خود را ” منطقه خودمختار کپیتال هیل” نامگذاری کرده‌اند. حوزه شرقی اداره پلیس سیاتل که در این مطنقه خودمختار قرار گرفته به تصرف معترضان درآمده و پلیس این حوزه را به طور موقت تعطیل کرده است.

دونالد ترامپ به شدت نسبت به این اقدام معترضان در سیاتل هشدار داد و با تروریست و آنارشیست خواندن آنها، در توییتی هشدارگونه خطاب به مقامات محلی نوشت:” شهرتان را همین حالا پس بگیرید. اگر نمی‌توانید من این کار را انجام می‌دهم.”

اما خانم “جنی دورکان” شهردار دموکرات شهر سیاتل در واکنش به این توییت تهدیدآمیز ترامپ با نوشتن توییتی به او توصیه کرد سرش به کار خودش باشد و به کنایه به او توصیه کرد:” به پناهگاهش برگردد.”

خبرگزاری رویترز آلبومی تصویری از وضعیت محلات خودمختار شهر سیاتل منتشر کرده است:

بیشتر بخوانید:
*آمریکا: دستگیری دختر شهردار نیویورک در اعتراضات/ کشته شدن فوتبالیست سابق با شلیک گلوله در تظاهرات/ وعده ترامپ به سرکوبِ سخت‌تر
*
ترامپ: همین الان باید اشغال سیاتل پایان یابد
*
هرج و مرج در سیاتل/ ترامپ معترضان را تروریست‌ و آنارشیست‌ خواند

 

 

 

 

[ad_2]

Source link