درمان کرونا با تزریق پلاسما در حال انجام است

[ad_1]

معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: در هماهنگی با سازمان انتقال خون یزد در حال استخراج پلاسما و تزریق به افراد مبتلا به کرونا هستیم.

محمود نوری شادکام در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین گفت: تزریق پلاسما جزو درمان هایی است که توصیه شده است و بر اساس علایم بیماران برای آنها درمان هایی تجویز می شود.
وی با بیان اینکه تا کنون برای چند بیمار مبتلا به کرونا تزریق پلاسما انجام شده، گفت: بیماران سرپایی و بستری هر کدام درمان های خاص خود را دارند که بر اساس توصیه جهانی انجام می شود و تزریق پلاسما هم نوعی از درمان این بیماری است.
نوری شادکام گفت: تمام روش های درمانی که برای بیماران مختلف مبتلا به کرونا بر اساس سن و وزن و علایم بیماری تجویز شده، در یزد انجام می شود همچنین درمان بر اساس پلاسما به تازگی در بیمارستان شهید صدوقی یزد انجام شده است.
وی بیان کرد: چند روز گذشته وضعیت ثبات بیماری کرونا در یزد دیده می شد به طوری که تعداد ورودی های مبتلا با تعداد ترخیص از بیمارستان برابر بود، این در حالی است که هم اکنون بیماری کرونا در یزد در حال افزایش است.
وی با بیان اینکه بیماری کرونا در تمام سنین دیده شده و بروز می کند، افزود: مرگ و میر بیماری کرونا بیشتر در افراد بالای ۵۵ سال رخ می دهد و این بیماری در کودکان به شکل خفیف و گذرا ایجاد می شود.
نوری شادکام با اعلام اینکه حال نوزاد ۸۰۰ گرمی که با کرونا متولد شده بود مساعد است، گفت: بیماری کرونا در افراد جوان تر دارای علائم کمتر و بهبودی بیشتر است.

46

[ad_2]

Source link