داروهای تبلیغی ضدکرونا مورد تایید وزارت بهداشت نیست

[ad_1]

رئیس سازمان غذا و دارو در مورد تبلیغ داروهای ضدکرونا گفت: به تبلیغات داروهای بیرون از فضای بیمارستان اصلا توجه نکنید، این داروها می‌تواند عوارضی داشته باشد و مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

به گزارش ایلنا، محمدرضا شانه‌ساز در مورد خبرهای ساخت واکسن کرونا گفت: در خصوص ساخت واکسن کرونا هنوز امکان اظهار نظر وجود ندارد، اما داروهای مثمرثمر در کشور خودمان تولید شده که به لطف الهی در دسترس است.

وی بیان کرد: اما داروی رمدسیویر ما به محض اینکه وارد فهرست رسمی کشور شد، فاز پخش دارو شروع شد ولی تاکید ما این است که دارو فقط توسط پزشک و بیمارستان تجویز شود و از هر کجا غیر از بیمارستان و تجویز پزشک دریافت نشود.

شانه ساز ادامه داد: در هفته‌ی آینده به وفور این دارو را در اختیار بیمارستان قرار خواهیم داد و اغلب داروهایی که در مورد آن صحبت می‌شود و برای فروش آن تبلیغ می‌شود اصلا رمدسیویر نبوده و متاسفانه با تمام هشدارهای که وزارت بهداشت نسبت به این موضوع داده، هنوز کسانی هستند که در رابطه با این داروها کلاهبرداری می‌کنند.

وی اظهار داشت: داروهای دیگری که برای درمان کرونا تبلیغ می‌شود هیچ تاییدیه از وزارت بهداشت ندارند.

شانه ساز گفت: طبق بررسی که با مسوولان سازمان صمت داشتیم، قرار است از یک الی دو هفته‌ی آینده روزی دو میلیون ماسک در اختیار داروخانه‌ها گذاشته شود و یک الی دو میلیون هم در اختیار مراکز بهداشتی برای کارهای درمانی قرار گیرد.

وی در پایان با تاکید بر استفاده‌ از ماسک و شستن دست‌ها گفت: به تبلیغات داروهایی که بیرون فضای بیمارستان عرضه می‌شود اصلا توجه نکنید، چرا که این داروها می‌تواند عوارضی داشته باشد.

[ad_2]

Source link