خیز احمدی نژاد برای بازگشت به قدرت

[ad_1]

یک رسانه اسراییلی از تلاش‌های “محمود احمدی نژاد” و تیم حامی او برای بازگشت رییس جمهوری سابق به عرصه سیاست و قدرت گزارش داده است.

یک رسانه اسراییلی از تلاش‌های “محمود احمدی نژاد و تیم حامی او برای بازگشت رییس جمهوری سابق به عرصه سیاست و قدرت گزارش داده است.

به گزارش نواندیش وب سایت اسراییلیاسراییل هایوم با انتشار گزارشی در این باره نوشت:” برخی رسانه‌های ایرانی می‌گویند احمدی نژاد که از سال‌های 2005 تا 2013 رییس جمهوری ایران بوده در اندیشه ریاست جمهوری برای بار سوم خیز برداشته و فعالیت‌های خود را آغاز کرده است.

این رسانه اسراییلی نوشت: “احمدی نژاد برای انتخابات سال آتی ریاست جمهوری ایران باید چراغ سبز تایید صلاحیت را از شورای محافظه کار نگهبان دریافت کند؛ شورایی که در انتخابات 3 سال پیش صلاحیت او را برای شرکت در انتخابات رد کرد.

این گزارش می‌نویسد: انتخابات بعدی ایران درست 1 سال دیگر در ماه می 2021 (خرداد 1400) برگزار خواهد شد. هر نامزدی که بخواهد در این انتخابات شرکت کند باید نخست از فیلتر تایید شورای 12 نفره نگهبان دریافت کند؛ شورایی که حرف اول و آخر را در تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات می‌زند.

اسراییل هایوم در ادامه نوشت: با وجودی که این شورا در سال 2017 صلاحیت احمدی نژاد را رد کرد اما حامیان او قصد دارند در انتخابات سال آتی چراغ سبز شورای نگهبان را برای احمدی نژاد بگیرند.

حسن روحانی که سیاستمداری میانه‌رو محسوب می‌شود در حال سپری کردن سال آخر دوره دوم ریاست جمهوری خود است و در سال آتی حق نامزدی ندارد.

رسانه‌های ایران اخیرا به نقل از “حسین کنعانی مقدم” ، دبیرکل “حزب سبز ایران” نوشتند که با وجود موانع گذشته، هنوز شانس کاندیداتوری احمدی نژاد امکان‌پذیر است زیرا همه چیز در ایران به ویژه در حوزه سیاسی کشور امکان پذیر است.

 

[ad_2]

Source link