خرید و فروش آبزیان در بازار ماهی فروشان بندرعباس تلفنی می شود

[ad_1]

فرماندار شهرستان بندرعباس:

بندرعباس – فرماندار بندرعباس گفت: بمنظور جلوگیری از اجتماعات، بازار ماهی فروشان سامانه دریافت سفارش از شهروندان را به صورت تلفنی راه اندازی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، عزیزاله کناری در جلسه بررسی آخرین وضعیت بهداشتی بازار جدید ماهی فروشان و تصمیم گیری در خصوص شیوه ارائه خدمات بهتر به مردم، افزود: به منظور رعایت طرح فاصله گذاری در بازار ماهی فروشان و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا با تغییر شیوه خدمات رسانی به شهروندان این جلسه تشکیل شد.

وی بیان داشت: بازار ماهی فروشان سامانه دریافت سفارش از شهروندان را به صورت تلفنی راه اندازی و ماهی و میگوی مورد نیاز مردم بوسیله پیک درب منازل تحویل و وجه آن را دریافت کنند.

عالی‌ترین مقام دولت در شهرستان بندرعباس ادامه داد: از شهروندان خواسته می‌شود با توجه به موارد مثبت اعلامی در حوزه دستفروشان و شیوه نادرست عرضه آبزیان، مردم سلامت خود و خانواده‌هایشان را از طریق خرید از این افراد به خطر نیاندازند.

کناری تصریح کرد: بازار ماهی فروشان برای آن دسته از افرادی که تمایل دارند برای تهیه سفارش خود به بازار بروند، نسبت به مشخص کردن فاصله مراجعه افراد و همچنین راه اندازی سیستم پیجر برای اطلاع رسانی مردم و استمرار ضد عفونی بازار و رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشت اقدام کند.

وی اظهار داشت: به منظور حفظ سلامت فعالان حوزه بازار ماهی فروشان مدیریت بازار با همکاری مرکز بهداشت نسبت به تست افراد و صدور کارت سلامت افراد اقدام کند و هرگونه عرضه آبزیان به صورت عمده و خرده در خارج از محوطه بازار همچنان ممنوع است.

کناری ادامه داد: عوامل ذیربط با عرضه کنندگان برخورد خواهند کرد ضمن اینکه منطقه مزبور توقف ممنوع است و عوامل پلیس راهور نسبت به خودروهای متوقف در آن محل اعمال قانون خواهند کرد.

فرماندار شهرستان بندرعباس با اشاره به اینکه خودروها و قایق‌هایی که در لاین شمالی بلوار مقابل بازار تحت هر عنوانی توقف کنند اعمال قانون خواهند شد، عنوان کرد: با عمده فروشانی که با فروش ماهی به دستفروشان زمینه فعالیت آنها را فراهم و بهداشت جامعه را تهدید می‌کنند نیز برخورد قانونی از جمله طرح دعوا در مراجع قضائی تا تعطیلی کامل واحد آنها خواهد شد.

[ad_2]

Source link