خدمات غیرحضوری به بیمه شدگان تامین اجتماعی ایلام ادامه دارد

[ad_1]

مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام:

ایلام-مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام با اشاره به اینکه خدمات غیرحضوری به بیمه شدگان تامین اجتماعی ایلام ادامه دارد، گفت: ۱۳ فعالیت سازمان تامین اجتماعی در این ایام غیرحضوری انجام می شود.

سهیلا ملکشاهی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تمدید تسهیلات مرتبط با جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، اظهار کرد: ۱۳ فعالیت سازمان تامین اجتماعی در حوزه بیمه‌ای در ایام شیوع کرونا غیرحضوری ارائه می‌شود و بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان برای دریافت این خدمات نیاز به مراجعه به واحدهای تامین اجتماعی ندارند.

وی افزود: اعتبار دفاتر درمانی منتهی به بهمن ۹۸ تمامی بیمه شدگان و مستمری بگیران تا پایان اردیبهشت ۱۳۹۹ به صورت هوشمند و بدون مراجعه بیمه شدگان به شعب یا کارگزاری‌ها تمدید شده است.

وی، تمدید مهلت‌های مقرر مربوط به فرآیندهای بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد، بیمه شدگان اختیاری، توافقی، رانندگان درون شهری و برون شهری، کارگران ساختمانی، باربران، خادمین ثابت مساجد و قالیبافان و شاغلان صنایع دستی شناسه دار اعم از مهلت درخواست، انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه تا پایان اردیبهشت ۱۳۹۹ را یکی دیگر از تسهیلات سازمان تامین اجتماعی در ایام شیوع کرونا برشمرد.

ملکشاهی، فراهم کردن زمینه پرداخت علی الحساب غرامت دستمزد ایام بیماری برای تمامی بیمه شدگان به ویژه بیماران مبتلا به کرونا و همچنین مرخصی زایمان براساس گواهی پزشک معالج و بدون نیاز به انجام تشریفات مقرر تا پایان اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ را نیز از تسهیلات این سازمان در این ایام اعلام کرد و گفت: امکان ثبت درخواست خدمات و تعهدات کوتاه مدت (غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری، پروتز و کمک ازدواج و …) به صورت غیرحضوری از طریق سایت رسمی سازمان به نشانی eservices.tamin.ir فراهم شده است.

[ad_2]

Source link