خبرهای مهم ربیعی درباره قیمت دلار

[ad_1]

سخنگوی دولت توسعه همکاری با همسایگان سیاست اصلی جمهوری اسلامی ایران دانست ‌و گفت: بدنبال تعمیق روابط با بغداد هستیم.

به گزارش خبرآنلاین، علی ربیعی، سخنگوی دولت، امروز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به بیان آخرین مواضع دولت درباره مسائل روز داخلی و خارجی پرداخت  و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی ضمن تسلیت شهادت امام جواد (ع)؛ با اشاره به سفر مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به تهران گفت: امروز سفر نخست وزیر عراق تهران را داریم و میزبان آقای الکاظمی هستیم و امیدواریم گفت و گوهای سازنده و موثری با هدف تعمیق روابط دو کشور داشته باشیم و به خوبی بتوانیم چارچوب‌های کاری آینده‌مان را ترسیم و همکاری‌هایی که در طول سالهای گذشته دو ملت با فرهنگ مشترک با هم داشتند را بیش از گذشته تعمیق بخشیم.

 وی ضمن خیر مقدم به الکاظمی و هیات همراه وی افزود: ایشان در شرایطی وارد کشور می‌شوند که سیاست همسایگی به عنوان یک راهبرد اساسی در سیاست خارجی ما وارد عرصه جدیدی شده است و توسعه همه جانبه و ارتباط موثر با همسایگان از اولویت‌های اصلی دولت در این سال‌هاست.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از ایرنا و ایسنا بخوانید؛

*{ با اشاره به دو مصوبه هیات دولت در هفته اخیر}: پوشش بیمه سلامت برای افراد خارجی مقیم در هیات وزیران مصوب شد، به این معنا که کلیه خارجی‌های مقیم کشور مشمول این طرح هستند و می‌توانند از بیمه سلامت استفاده کنند. البته ۱۰۰ درصد سرانه خدمات درمانی را باید پرداخت کنند.  این طرح علاوه بر کار انسان‌دوستانه موجب درمان به موقع اتباع خارجی و ارتقای سلامت جامعه می‌شود.

*{ با اشاره به تصویب سند راهبردی توسعه گردشگری در دولت}: از دیگر مصوبات ما همین سند بوده است و ضرورت آمادگی لازم برای گسترش گردشگری حتی در شرایطی که کرونا این صنعت را با مشکلاتی مواجه کرده است، را مورد توجه قرار دادیم.

* در جلسات پی‌درپی دولت موضوع بازار هم مورد بررسی قرار گرفت و خوشبختانه منحنی ارز در حال پایین آمدن است و این در نتیجه تلاشهای بانک مرکزی برای بازگشت ارز به قیمت واقعی خود است و در زمینه بازگشت ارزهایمان به کشور هم اقدامات مناسبی از سوی وزارت خارجه و اقتصاد انجام شده است.

* در کنار عامل‌های اقتصادی و تحریم ها در مورد بالا رفتن قیمت ارز، فشار روانی که در این زمینه وجود داشت و کارهایی که سودجویان و بدخواهان دنبال می‌کردند هم تاثیر داشت. قیمت واقعی ارز بسیار کمتر از قیمتی است که امروز در بازار است و این افزایش قیمت مصنوعی و ناپایدار است و هم طرف عرضه و هم تقاضا این را در بازار نشان می‌دهد.

* بالابردن تولید داخلی نه تنها تقاضای ارز را کاهش داده که به پایین آمدن قیمت‌های کالاها هم کمک می‌کند. انتظارات افزایش قیمت ارز و پیگیری ایجاد جو روانی درباره آن از سوی رسانه‌های خارجی و فضای مجازی سبب می‌شد که مردم پول‌های ریز و خرد خود را هم به سمت این بازار ببرند.

این خبر تکمیل می شود.

۲۷۲۱۵

[ad_2]

Source link