خاوازی نیرویی خودساخته و تواناست

[ad_1]

معاون اول رئیس جمهور گفت: خاوازی یک نیروی خودساخته و توانایی است و همه سطوح کار را پله پله طی کرده است.

به گزارش خبرآنلاین،  جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس به بررسی رای اعتماد به کاظم خاوازی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی اختصاص یافته بود. طبق آیین نامه داخلی مجلس در جلسه رای اعتماد دو موافق و دو مخالف وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی هر کدام به مدت ۱۵ دقیقه صحبت می کنند، البته نمایندگان موافق و مخالف می توانند نیم یا تمام وقت خود را به نماینده دیگری بدهند. وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی ۳۰ دقیقه فرصت ارائه برنامه های خود را دارد و رییس جمهوری(معاون اول رییس جمهوری)  می تواند به مدت یک ساعت از برنامه های وزیر پیشنهادی خود دفاع کند.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور که امروز به جای رئیس جمهور به پارلمان آمده بود در دفاع از کاظم خاوازی، گفت: از مجلس تشکر می کنم که در این مقطع بسیار حساس کشور جلسات علنی خود را برگزار کرد و به بررسی رای اعتماد به وزیر پیشنهادی کشاورزی پرداخت.

وی ادامه داد: امیدوارم بتوانیم بر مشکلات پیش روی کشور در بخش های مختلف غلبه پیدا کنیم و مردم عزیز ایران که گرفتار کرونا هستند سریعتر از این ویروس منحوس نجات پیدا کنند و خداوند به همه گرفتاران شفای عاجل عنایت کند.

جهانگیری با بیان اینکه سال 98 سال بسیار سختی بود، گفت: گرفتاری های متعددی برای جمهوری اسلامی پیش آمد ولی به فضل الهی این سال را با خوبی پشت سر گذاشتیم. با مساله سیل و زلزله درگیر بودیم، مساله ترور سردار عزیز و دلاور اسلام سردار سلیمانی رخ داد که حادثه بسیار تلخ و یک جنایت بسیار ضدانسانی بود که آمریکا انجام دادند و قلب ملت ایران و آزادی خواهان جهان را داغدار کرد ولی به فضل الهی خون این شهید همه مردم را گرد هم جمع کرد و تشییع باشکوهی برگزار شد و پیام روشنی به آمریکایی ها داد. حادثه تلخ سقوط هواپیمای اوکراینی و شهادت هموطنان مان رخ داد و آخر سال هم درگیر کرونا شدیم که هنوز هم درگیر هستیم.

وی گفت: ستاد مقابله با کرونا که به تصویب شورای عالی امنیت ملی شکل گرفت و با ریاست رئیس جمهور تشکیل می شود تاکید و تلاش دارد که از این بحران با کمترین ضایعات عبور کنیم.

معاون اول رئیس جمهور گفت: یکی از مهمترین کارهایی که دولت در دستور کار خودش قرار داد این است که تاب آوری مردم را افزایش دهد به همین منظور تصمیمات اقتصادی خوبی گرفته شد و بیش از 100 هزار میلیارد تومان اعتبار تامین شد. همچنین رهبری هم موافقت کردند که یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی اختصاص داده شده که بخش بزرگی از مشکلات حل شود.

جهانگیری تاکید کرد: سال گذشته کمترین استفاده از منابع نفتی از بودجه کشور داشتیم در شرایط تحریم های ظالمانه آمریکا 135 مییون تن کالا صادر شد و 35 میلیون تن کالا وارد کشور شد.رضد اقتصادی کشور به سمت مثبت حرکت کرد و همه بخش های اقتصادی کشور رشدش مثبت شد. 

این خبر درحال تکمیل است…

2727

[ad_2]

Source link