حضور دانش آموزان در مدرسه اجباری نیست

[ad_1]

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان با اشاره به اینکه از ۱۵ شهریور ماه سال تحصیلی جدید آغاز می شود، گفت: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا، حضور دانش آموزان در مدارس الزامی نیست.

احسان گوهری راد امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کلاس ها در تمامی شهرستان‌ها به صورت حضوری برگزار می‌شود، افزود: در مدارسی که تعداد دانش آموزان در کلاس ها زیاد است، دانش آموزان یک روز در میان و به صورت زوج و فرد در کلاس حاضر می شوند.

وی بیان کرد: مدت زمان برگزاری کلاس ها ۳۵ دقیقه خواهد بود.

مدیرکل آموزش وپرورش استان گلستان خاطرنشان کرد: تا به امروز ۹۴ درصد دانش آموزان پایه اول، ۹۳ درصدپایه هفتم، ۸۳ درصد دانش آموزان پایه دهم در مدارس ثبت نام کردند.

گوهری راد با اشاره به وجود ۲۶۰۰ مدرسه در گلستان داریم، گفت: حدود ۲۳ هزار معلم و کارمند در سراسر استان در مدارس حضور پیدا می کنند.

وی با تأکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس، تصریح کرد: ۲۵ مردادماه مانور بازگشایی مدارس در استان برگزار شد. مدارس به صورت روزانه و مستمر ضدعفونی می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان با اشاره به اینکه ۹۷۰۰ دانش آموز گلستانی در مدارس شبانه روزی تحصیل می‌کنند، اظهار کرد: در شهرستان مراوه تپه ۶۰ درصد دانش آموزان متوسطه در مدارس شبانه روزی درحال تحصیل هستند.

 

[ad_2]

Source link