حراج یک نمونه بسیار کمیاب از “پوخ 500 جی ایی”/ درباره مرسدسی که بنز نیست! (+تصاویر)

[ad_1]

در برخی کشورها مانند اتریش و سوئیس، کلاس-جی تا اواخر دهه 90 میلادی با نشان پوخ به فروش رسید و خبری از لوگوی مرسدس در آن نبود.

عصرایران– توسعه مرسدس بنز کلاس-جی از سال 1972 آغاز شد دقیقا زمانی که دایملر-بنز آ گ(دایملر آ گ فعلی) همکاری خود را با “اشتایر- دایملر- پوخ آ گ“(مگنا اشتایر فعلی) اتریش در این پروژه آغاز کرد. 3 سال بعد مقامات کمپانی های مذکور برای راه اندازی یک خط تولید در شهر گراتس اتریش به تفاهم رسیدند و در نهایت 1 فوریه 1979 تولید اقتصادی کلاس- جی آغاز شد.

در برخی کشورها مانند اتریش و سوئیس، کلاس-جی تا اواخر دهه 90 میلادی با نشان پوخ به فروش رسید و خبری از لوگوی مرسدس در آن نبود. اگر دقیق تر بگوئیم تنها 500 دستگاه از 500 جی ایی با لوگوی پوخ به مشتریان واگذار شد. محصول مذکور فقط در تریم 5 درب با بدنه کشیده(فاصله بیشتر بین محورها) تولید شد.

اخیرا یک نمونه از پوخ 500 جی ایی با رنگ آبی آمتیست برای حراج در نظر گرفته شده است. این خودرو در وضعیت مطلوبی قرار دارد و کیلومترشمار آن عدد واقعی 162992 کیلومتر را نشان می دهد.

از امکانات خودرو می توان به گارد استاندارد استیل مقابل گریل(جلوپنجره)، رکاب کناری، رینگ های آلومینومی، تنظیم الکتریکی و گرم کن صندلی ردیف جلو، کروز کنترل، سانروف برقی و … اشاره کرد.

در قسمت پیشرانه نیز از نمونه 5 لیتری 8 سیلندر با 273 اسب بخار خروجی و گشتاور 276 پوندفوت استفاده شده است. این خودرو طی 10.5 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد و بیشینه سرعت آن برابر با 175 کیلومتر برساعت است. وزن خالص نیز برابر با 2370 کیلوگرم است.

در بخش جعبه دنده از نمونه 4 سرعته اتوماتیک استفاده شده است.

هرچند اعداد فوق در روزگار کنونی به هیچ عنوان جلب نظر نمی کنند اما به هر ترتیب درباره یکی از خاص ترین محصولات خودرویی صحبت می کنیم.

مازیار دانیالی

بیشتر بخوانید:

اس ال600؛ حراج مرسدس بنز استثنایی با مدل 2001/ خلاقیت ایتالیایی و یکی از جذاب ترین پلتفرم های خودرویی آلمان!(+تصاویر)

معرفی مرسدس بنز ” AMG GT R” مدل 2020/ ویژگی های برتر کوپه رام نشدنی آلمانی(+فیلم و تصاویر)

شاسی بلند فوق لوکس مرسدس بنز معرفی شد/ خودرویی که کابین آن با بخش فرست کلاس هواپیما مقایسه می شود! (+فیلم و تصاویر)

شاسی بلند 1.2 میلیون دلاری مرسدس بنز/ هتل متحرک از خانواده “جی” (+تصاویر)

قدرتمندترین مرسدس 4 سیلندر جهان یک خودروی شهری است! (+تصاویر)

شاسی بلند لوکس چینی با همکاری مرسدس بنز معرفی شد(+تصاویر)

تاریکی مطلق؛ مرسدس بنزی با امضای برابوس! (+فیلم و تصاویر)

شاسی بلند 40 هزار دلاری مرسدس بنز! (+فیلم و تصاویر)

 جی تی-اس؛ موشک خیابانی مرسدس بنز! (+تصاویر)

 

 

[ad_2]

Source link