توضیحات شهرداری تهران درباره اجرای طرح ترافیک

[ad_1]

میزان نوشت: معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: امیدواریم از ابتدای شهریور ماه اجرای طرح ترافیک به منظور برقراری نظم شهری در تهران مجددا آغاز شود.

سید مناف هاشمی در برنامه تهران ۲۰، اقدامات صورت گرفته حوزه حمل ونقل و ترافیک را در ایام کرونا تشریح کرد و گفت: الزام استفاده از ماسک در ناوگان حمل ونقل عمومی شهر اقدام بسیار خوبی بود گرچه اندکی زمان برد تا شهروندان با فرهنگ استفاده از ماسک مانوس شوند و از حدود ۱۰ درصد استفاده از ماسک آغاز کردیم، اما اکنون بالغ بر ۹۹ درصد مسافران در ناوگان عمومی شهر اعم از اتوبوس و مترو و تاکسی از ماسک استفاده می‌کنند.

هاشمی بر شستشو و ضدعفونی روزانه ناوگان عمومی شهر تاکید کرد و گفت: از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا ضدعفونی و شستشوی ناوگان عمومی در پایانه‌های اتوبوسرانی و ناوگان ریلی شهر در حال انجام است، همچنین تلاش شده با تمام ظرفیت به شهروندان در ناوگان عمومی شهر خدمات رسانی صورت گیرد.

معاون شهردار تهران در ادامه به لغو طرح ترافیک در ایام کرونا اشاره و تصریح کرد: در روزهایی که طرح ترافیک اجرا شد هم با ظرفیت ۵۰ درصدی اجرا شد، بطوریکه ساعت اجرای طرح از ساعت ۷.۳۰ تا ۱۴.۳۰ در نظر گرفته شده بود.

به گفته‌ وی این نگاه در مورد اجرای طرح ترافیک وجود داشت که اگر سخت گیری داشته باشیم مسافران مترو و اتوبوس افزایش میابد و گرچه استفاده از ماسک الزامی است، اما امکان رعایت فاصله‌ی اجتماعی وجود نخواهد داشت، این در حالیست که با اجرای طرح ترافیک برابر تغییرات صورت گرفته (کاهش ساعات طرح ترافیک) برابر گزارشات افزایش مسافران را در ساعات مذکور شاهد نبودیم به همین منظور گزارشات به ستاد ملی کرونا داده شده امیدواریم از ابتدای شهریور ماه اجرای طرح ترافیک به منظور برقراری نظم شهری مجددا آغاز شود.

وی در ادامه از راه اندازی موزه اتوبوس در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: راه اندازی موزه اتوبوس در دستور کار قرار که بر اساس آن یک اتوبوس دو طبقه به عنوان موزه اتوبوس مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

۴۷۲۳۷

[ad_2]

Source link