توسعه زیرساخت های دولت الکترونیک در استان سمنان

[ad_1]

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از توسعه زیر ساخت های دولت الکترونیکی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ، معصومه عزیزی با اعلام این خبر گفت: در راستای توسعه زیر ساخت های دولت الکترونیکی ، امکان صدور نیمه حضوری گواهی امضای الکترونیکی در استان فراهم گردیده است.
وی تصریح کرد: طی ابلاغی از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت کشور و به جهت تسهیل فرآیندهای مذکور، همچنین تمدید گواهی امضای الکترونیکی و صدور گواهی با اعتبار دوساله کاملا غیر حضوری انجام می شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت: بمنظور تمدید غیر حضوری ، یک هفته قبل از اتمام اعتبار گواهی ، لینک تمدید توسط مرکز صادر کننده گواهی برای صاحب گواهی پیامک می گردد و پس از ثبت درخواست در سامانه ، گواهی پس از انجام اقدامات و استعلامات قانونی به صورت برخط تمدید می شود.
معصومه عزیزی با اشاره به مزایای اجرای این طرح افزود: عدم نیاز به مراجعه حضوری و اسناد کاغذی از مهمترین فواید این طرح است و این خدمات منجر به حذف مراجعه حضوری و به تبع آن کاهش حمل و نقل ، کاهش مصرف سوخت و افزایش بهره وری و کارایی می شود.

۴۶

[ad_2]

Source link