تفاوت کاشت مو به روش super fue و sut

همه افراد عاشق زیبایی و جوانی خود هستند؛ از این رو ممکن است از روش های زیبایی برای به دست آوردن دوباره جوانی خود استفاده کنند. همانطور که می دانید، مو های شما یکی از مهم ترین اجزای چهره برای نشان دادن زیبایی به حساب می آید.

داشتن مو‌هایی پر‌پشت و زیبا آرزوی هر شخصی خواهد بود؛ اما با بالا رفتن سن یا در اثر عوامل بسیاری ممکن است‌ موی شما دچار ریزش شدید و کم حجمی شود؛ بنابر این به احتمال بسیار زیاد اعتماد به نفس خود را از دست می دهید و دوست دارید راهی برای حل مشکل خود پیدا کنید.

‌اینجاست که کاشت مو به کمک شما خواهد آمد. کلینیک رویان سلامت با به کار‌گیری بهترین روش های روز دنیا به زیبایی مو های شما کمک خواهد کرد. روش هایی مانند Fue، Sut، Fut و Fit جزو جدید‌ترین روش های کاشت مو به حساب می آیند.

در ادامه تفاوت کاشت مو به روش super fue و sut را در اختیار شما می گذاریم. همچنین روش های fit و fut را نیز معرفی خواهیم کرد؛ بنابر‌این با ما همراه باشید.

تفاوت کاشت مو به روش super sut و fue چیست؟

تفاوت کاشت مو در روش های مختلف بسیار زیاد است. در این بخش دو روش خاص از کاشت مو را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد. قبل از هر چیز بهتر است‌ کمی با این دو روش آشنایی بیشتری پیدا کنیم.

کاشت مو به روش fue که به وسیله برداشت و ذخیره فولیکول های موی طبیعی شما انجام می شود، با استقبال زیادی مواجه شده است؛ زیرا اکثریت افراد امکان استفاده از این روش را دارند.

 

در طول انجام عمل برای شما از بی حسی های موضعی استفاده می شود و نیاز به بیهوشی کامل نخواهد بود. سپس از یک قسمت مناسب بانک مویی به صورت خطی توسط پزشک متخصص استخراج می شود. این مراحل ممکن است حدودا چند جلسه طول بکشد.

حال نوبت به معرفی روش sut می رسد که جزو جدید ترین روش های کاشت مو در سراسر جهان به حساب می آید. این روش کاملا توسط دستگاه های مخصوص و پیشرفته انجام می شود. قابلیت انجام کاشت با تراکم بالا تنها در این روش برای افراد میسر خواهد بود. روش های sut و fue تفاوت هایی با هم دارند که برای شما ذکر می کنیم.

  • روش کاشت fueنسبت به کاشت sut قدیمی تر به حساب می آید؛
  • تفاوت کاشت مو به روش fueو sut در تعداد جلسات آن است. به بیانی دیگر sut که روشی بسیار نوین است، مانند روش fue نیاز به جلسات متعدد نخواهد داشت؛
  • Sutهیچ درد و خونریزی ندارد و شما در قسمت های کاشت یا برداشت فولیکول برخلاف روش fue هیچ دردی را احساس نخواهید کرد؛
  • در روش sutبرداشت و کاشت مو سه برابر بیشتر از روش fut و دیگر روش های معمول است؛
  • در روش کاشت مو fueموها با تراکم کم کاشته خواهند شد؛ اما در روش sut شاهد کاشت مو با تراکم بیشتری هستیم.

کاشت مو به روش fit و sut چه تفاوت هایی با هم دارد؟

اگر بخواهیم درباره تفاوت کاشت مو به روش sut و fit صحبت کنیم، باید بگوییم که اس یو تی روشی بسیار متفاوت و نوین است‌. درحالی که روش اف آی تی جزو راه های قدیمی کاشت مو به حساب می آید. روش اف آی تی به وسیله یک پانچ مخصوص انجام می شود.

 

در این روش باید به مناطقی در پشت سر که قرار است گرافت ها را بگیریم، دقت شود؛ زیرا اگر میزان گرافت های استخراج شده در یک ناحیه بیشتر از حد مجاز باشد، در آینده مشکلات جدی تری ایجاد خواهد شد و در معرض کم پشتی بیشتر قرار می گیرند.

همچنین طول دوره درمان نسبتا طولانی خواهد بود؛ به همین دلیل ممکن است بسیاری از افراد خسته شوند و احساس نا‌امیدی کنند. در صورتی که روش sut هیچ یک از این ریسک ها را نخواهد داشت و همیشه برای افراد نتیجه بخش یا بدون ضرر خواهد بود.

بررسی کاشت مو به روش fue و fut

هنگامی که با روش ‌های اف یو تی و اف یو ای بیشتر آشنا می شویم، به نتیجه های جالبی می رسیم. تفاوت کاشت مو به ‌روش fue و fut یکی از این نتیجه ها خواهد بود. اگر جای زخم برای شما اهمیتی ندارد یا به درمان سریع تر کم پشتی های شدید و طاسی فکر می کنید، روش fut برای شما مناسب تر خواهد بود؛ زیرا در این روش پزشک یک نوار خطی از فولیکول ها را از ناحیه پشت سر جدا خواهد کرد.

در صورتی که روش برداشت فولیکول ها در کاشت اف یو ای به صورت پراکنده انجام می شود. قاعدتا در این روش تعداد کمتری از گرافت ها استخراج خواهند شد؛ بنابر‌این برای مناطق کم پشت شما مناسب هستند، اما در جاهایی که به تراکم بیشتر نیاز دارد، تاثیری نخواهد گذاشت.

درباره کاشت موی طبیعی و مصنوعی چه می دانید؟

کاشت مو به روش های متفاوتی انجام می شود. در بعضی از مواقع پزشکان مجبور هستند سراغ روش مصنوعی بروند. حال حتما می پرسید که تفاوت کاشت موی طبیعی و مصنوعی چیست؟

 

در روش طبیعی پزشکان از بانک موی خود افراد برای پیوند استفاده می کنند، اما این مسئله در شرایطی اتفاق می افتد که فرد بانک موی قابل قبولی داشته باشد. به همین دلیل قبل از عمل برای شما آزمایشاتی صورت می گیرد که روش مناسب برای کاشت انتخاب شود.

اکنون نوبت به تفاوت کاشت مو با ترمیم مو یا همان روش مصنوعی خواهد رسید. مواقعی پیش می آید که به دلیل برخی از بیماری ها مانند آلوپسی، سوختگی یا حتی نبود بانک موی مناسب برای کاشت پزشک به ناچار مجبور می شود که از روش مصنوعی استفاده کند.

با این حال در روش مصنوعی هیچ جای نگرانی وجود ندارد. زیرا رویش مو و خط فرق بسیار طبیعی است و به راحتی امکان استفاده از سشوار یا رنگ مو نیز برای شما وجود خواهد داشت.

تفاوت کاشت مو با پیوند مو چیست؟

شاید در بسیاری از مقاله ها نام پیوند مو را شنیده باشید و برای شما این سوال پیش آمده است که تفاوت پیوند مو و کاشت مو چیست؟ باید بگوییم که هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. به بیان دیگر پیوند مو همان کاشت است.

در بعضی از مواقع به جای کلمه کاشت مو از پیوند استفاده می شود؛ اما هر دوی این ها یک معنی می دهد. بنابر‌این از این پس با دیدن کلمه پیوند دچار اشتباه یا تردید نشوید و بدانید که هر دو اسم یکسان خواهد بود.

سوالات متداول

در این بخش از مقاله قصد داریم با پاسخ به سوالاتی که پرسیده می شود، مطالب خود را به پایان برسانیم. البته در کلینیک رویان سلامت که مجهز به کادر درمانی متبحر و ماهر است، این بستر برای شما مهیا شده است که به تمامی سوالات شما جواب درخوری داده شود و شما را از ابهام و تردید خارج کند.

 

تفاوت پروتز مو با کاشت مو چیست؟

پروتز همان کلاه گیس است که بسیاری از افراد برای پوشاندن مشکل کچلی یا کم حجمی موهای خود از آن استفاده می کنند. این روش کاملا موقتی است و مشکل شما را به طور حتم برطرف نخواهد کرد. در صورتی که کاشت مو روشی دائم به حساب می آید.

هزینه کاشت مو چگونه است؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که اکثر افراد می پرسند، هزینه کاشت مو است. برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که همه چیز بستگی به روش کاشت، تعداد جلسات و کلینیک زیبایی منتخب شما خواهد داشت.

آیا کاشت مو تنها مختص به آقایان است؟

بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند که تنها آقایان کاشت مو انجام می دهند. شاید در گذشته چنین بوده است، اما امروزه با روش های جدید بسیاری از خانم ها نیز به سمت این عمل زیبایی جذب شده اند و برای رفع عیوبی مانند کم پشتی یا خالی بودن قسمتی از موی سر اقدام به چنین کاری می کنند.

آیا کاشت مو درد دارد؟

معمولا در طول جراحی برای شما از بی حسی های موضعی استفاده می شود؛ در‌نتیجه دردی را احساس نخواهید کرد. بعد از عمل نیز دردی نخواهید داشت. تنها کمی قرمزی یا تورم در قسمت کاشت و برداشت فولیکول مشاهده می کنید که بسیار طبیعی است.

کاشت مو چقدر طول می کشد؟

به طور دقیق امکان تخمین طول درمان وجود ندارد. درمان شما بستگی به روش انتخابی یا شرایط خود شما دارد؛ بنابر این انتظار نداشته باشید که دوره درمان شما به صورت دقیق مشخص شود.