تشدید نظارت بر اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند در استان چهارمحال وبختیاری

[ad_1]

سخنگوی طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند با هدف آغاز کسب و کار واحدهای صنفی و تولیدی در استان از ۲۳ فروردین‌ماه آغاز شده است، گفت: کسب و کار اصناف کم خطر به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی بالامانع است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، جعفر مردانی  در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری در خصوص جزئیات اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند در چهارمحال و بختیاری، گفت: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از ۸ فروردین‌ماه در استان همزمان با سراسر کشور آغاز شد که خوشبختانه با همراهی مردم اجرای این طرح در استان موفق بود.

سخنگوی طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند با هدف آغاز کسب و کار واحدهای صنفی و تولیدی کم خطر در استان از ۲۳ فروردین‌ماه آغاز شده است، افزود: کسب و کار به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی بالامانع است.

وی ادامه داد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی فردی و اجتماعی، ثبت‌نام واحدهای صنفی کم‌خطر در سامانه سلامت وزارت بهداشت، پر کردن فرم خوداظهاری مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دریافت کد رهگیری سلامت برای  ارائه به بازرسان نظارتی از الزامات اجرای این طرح بوده که از طریق اتاق اصناف و دانشگاه علوم پزشکی اطلاع‌رسانی شده است.

مردانی با اشاره به اینکه حدود ۴۰ هزار واحد صنفی در چهارمحال و بختیاری وجود دارد، خاطرنشان کرد: تاکنون حدود ۷ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی در سامانه سلامت ثبت‌نام کرده‌اند، از صاحبان واحدهای صنفی درخواست می‌شود در اولین فرصت در این سامانه ثبت‌نام کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی چهارمحال و بختیاری از تشدید نظارت بر اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند در استان خبر داد و یادآور شد: تیم نظارتی مشترک متشکل از نماینده اتاق اصناف، نیروی انتظامی، فرمانداری، سازمان صمت و مرکز بهداشت بر روند رعایت پروتکل‌ها توسط اصناف نظارت می‌کنند و با متخلفان به شدت برخورد می‌شود.

وی در پایان از مردم درخواست کرد: برای قطع زنجیره انتقال کرونا ویروس به جز در موارد ضروری از منزل خارج نشوند.

46

[ad_2]

Source link