تزریق پمپ به راحتی برای اعطا گرفته

[ad_1]

اجازه دهید's یک لحظه به خواندن تمجید از پمپ تزریق. بله, آن را مانند به نظر می رسد و نه دنیوی موضوع به هیجان زده در مورد. اما در نظر گرفتن توانایی ما برای خوراک هیدرات و تحویل دارو و راه حل برای بدن انسان به صورت داخل وریدی. اندیشیدن برای دومین چگونه یک گام به جلو آن را برای بشر به توسعه به معنی تزریق حیات زندگی-حفظ مایعات به جریان خون.

تاریخچه مختصری

استفاده از یک سرنگ برای اولین بار ثبت شده در طول زمان رومیان توسط آقایی به نام Celsus. Celsus نوشت: در بسیاری از موضوعات مختلف اما یکی از آثار او پزشکی بود دستی که در آن او می گوید از استفاده از یک “پیستون” سرنگ به درمان پزشکی “عوارض”.

در سال 1650, فرانسوی, فیزیکدان بلز پاسکال اختراع اولین “مدرن” سرنگ. او شده است مطالعه این اصول در اطراف انتقال مایعات با استفاده از فشار و از این آمد و سرنگ و یک میزبان از دیگر اختراعات از جمله هیدرولیک.

داخل وریدی (IV) تزریق شد و برای اولین بار ثبت شده به عنوان اینکه اقدام در اواخر 1400's. اما آن را تا 1650's که در آن رابرت بویل فیزیکدان و معمار کریستوفر رن اول آغاز شده و به داخل وریدی تزریق به حیوانات. آنها تجربه شده بود با انتقال و IV تزریق همراه با چند تن دیگر برجسته و پزشکان برای چند سال. یکی از این پزشکان بود ریچارد پایین که گفت: به انجام موفقیت آمیز اولین انتقال خون در اطراف 1667. اما کریستوفر رن می شود تاریخی اعتبار برای ایجاد کار برای اولین بار IV تزریق دستگاه در اواخر 1650's.

بیش از 150 سال یا تا روند IV تزریق شد به آرامی تصفیه شده. به زودی پس از اولین انتقال انجام شد آنها ممنوع شد و در انگلستان و فرانسه و ایتالیا با توجه به تعداد مرگ و میر است که منجر به از آنها.

وجود دارد بسیاری از شکست با این اوایل تجهیزات پزشکی و در عین حال بسیاری از اکتشافات و اختراعات متولد شد کسانی که شکست; علم باکتری شناسی, به عنوان مثال. بهتر عقیم سازی و تکنیک های کوچکتر بیشتر موثر سوزن نیز تولید شده در طول این دوره است.

در اوایل سال 1830's, دکتر توماس Latta تجویز محلول سالین به صورت داخل وریدی به بیماران مبتلا به وبا در مقیاس بزرگ است. او گفت که در بیشتر قسمت ها پیشگام روند. همه چیز تنها از پیشرفت وجود دارد, به خصوص در طول جنگ جهانی اول در سال است که از ضرورت موجب پیشرفت های بسیاری در انتقال خون و پزشکی از طریق تزریق داخل وریدی. سوزن و لوله اصلاح شد و در سال 1950's, بطری جایگزین شد با کیسه های پلاستیکی.

تزریق پمپ

یکی دیگر از توسعه در IV تزریق تکنولوژی بود شروع به حباب در سال 1950's. علاقه رو به رشد در توسعه یک “خودکار” بالین IV تزریق سیستم عمدتا برای استفاده در اتاق عمل و واحد مراقبت های ویژه. هدف این بود برای تولید یک ماشین و یا “پمپ” سیستم که به طور خودکار تنظیم زمان بندی و حجم و مقدار مصرف دارو مایعات و فرآوردههای خونی تجویز به بیمار.

یک سیستم شبیه به این خواهد بود بسیار کارآمد تر. آن را ذخیره کنید تعداد بی شماری از انسان ساعت که در آن پرستاران و پزشکان را به طور مداوم به عکس شخصا اداره IV's یا همان اندازه نظارت و آن را نیز اجازه می دهد انعطاف پذیری زیادی در مقدار یا حجم ماده تحویل داده شود. اینها فقط تعداد کمی از بسیاری از مزایای که تزریق پمپ ارائه شده است.

اولین پمپ تزریق شد توسعه یافته و ساخته شده توسط SigmaMotor, Inc., و پمپ شروع به حمل و نقل در سال 1961. با توجه به چند اوایل مبادله این پمپ ها بودند دوباره طراحی شده چندین بار. اما SigmaMotor (بعد فقط سیگما) ساخته شده و به فروش می رسد هزاران واحد در اوایل تا اواسط '60's و یک جهش بزرگ در تکنولوژی پزشکی و به طور کلی بهداشت و درمان آغاز شده بود را نگه دارید.

تزریق پمپ دارای تاثیر مثبت بشریت در راه بی اندازه. بی شماری پزشکی عرضه شرکت های مانند Alaris (Medsystem III) باکستر Curlin Hospira و Smiths پزشکی فقط به نام یک تعداد انگشت شماری حمل IV لوازم و طیف گسترده ای از پمپ های تزریق هر دو جدید و مرمت.

امروز این مکانیکی “معجزه پزشکی” استاندارد قطعه از تجهیزات. البته شده اند وجود دارد بسیاری از “شاخه” و تغییرات به تزریق پمپ; آخرین بودن قابل حمل و یکبار مصرف دستگاه … و تکامل همچنان ادامه دارد.

[ad_2]