ترازنامه توضیح داد

[ad_1]

ترازنامه ممکن است تعریف شده به عنوان “یک بیانیه آماده شده با توجه به اندازه گیری دقیق موقعیت های مالی از کسب و کار در یک تاریخ خاص.

“آن آماده است از ترازنامه آزمایشی پس از تمام توازن اسمی حساب در حال انتقال به تجارت و حساب سود و زیان و حساب های مربوطه در این دفتر بسته شده است. توازن در حال حاضر در سمت چپ ترازنامه آزمایشی هستند یا شخصی و یا حساب های واقعی. به عبارت دیگر آنها هم نشان دهنده دارایی یا بدهی های موجود در تاریخ بسته شدن حساب.

تمام این دارایی ها و بدهی های نمایش داده شده در ترازنامه با توجه به برخی اصول مانند :

(a) تمام املاک و حساب شخصی با داشتن بدهی توازن باید نشان داده شود در دارایی های طرف ترازنامه است که در سمت راست.

(ب) تمام املاک و حساب شخصی با داشتن اعتبار توازن باید نشان داده به تعهدات طرف ترازنامه است که در سمت چپ. بیش از دارایی های بیش از بدهی نشان دهنده سرمایه از مالک. این شکل از سرمایه باید شمارش با بسته شدن تراز حساب سرمایه در لجر پس از سود خالص یا زیان منتقل شده در آن.

این نشان می دهد که زمانی که املاک و حساب های شخصی قرار داده شده بر روی طرف مقابل از ترازنامه با توجه به ماهیت توازن دارایی طرف باید برابر با بدهی های جانبی.

همانطور که قبلا اعلام حساب های شخصی و داشتن بدهی توازن به نام دارایی; در واقع در معامله املاک و اموال و همچنین بدهی با توجه به او (متفرقه بدهکاران و صورت حساب دریافتنی) دارایی است.

واقعی و حساب های شخصی با داشتن اعتبار توازن همراه با صاحب سرمایه هستند و همچنین نشان بدهی. بنابراین بدهی ها بدهی های بنگاه توسط یک کسب و کار به اشخاص ثالث و صاحب کسب و کار است.

طبقه بندی دارایی ها

دارایی های طبقه بندی شده به شرح زیر است:

(الف) دارایی های ثابت. دارایی های با دوام در طبیعت استفاده می شود که در کسب و کار و به دست آورد و در نظر گرفته شده و حفظ شود به طور دائم به منظور انجام کسب و کار مانند زمین و ساختمان و ماشین آلات و مبلمان و غیره. آنها همچنین گاهی اوقات به عنوان دارایی های سرمایه ای و یا سرمایه ثابت هزینه و یا مدت طولانی زندگی می کردند دارایی. دارایی های ثابت به طور جمعی شناخته شده به عنوان ‘بلوک’.

(ب) شناور یا گردش دارایی. کسانی که به طور موقت برگزار شد دارایی است که به معنای برای فروش مجدد و یا که غالبا تحت, تغییر, به عنوان مثال, پول نقد, سهام, فروشگاه, بدهکاران و صورت حساب دریافتنی. شناور دارایی ها دوباره زیر به دو قسمت تقسیم دارایی های مایع و غیر دارایی های مایع. دارایی های مایع هستند که می توان به آسانی قابل تبدیل به پول نقد بدون از دست دادن قابل ملاحظه. پول نقد در دست و پول نقد در بانک ها به عنوان مثال از چنین دارایی. دارایی های دیگر که نمی توان به آسانی قابل تبدیل به پول نقد و یا بدون از دست دادن قابل ملاحظه به نام non-دارایی های مایع به عنوان مثال سهام, فروشگاه ها.

(c) ساختگی دارایی. کسانی که دارایی که به نمایندگی از هر چیزی بتن یا ملموس است. اولیه هزینه های بانکی و تراز و حساب سود و زيان هستند نمونه هایی از چنین دارایی. این نیز نامیده می شود به عنوان “اسمی” یا “خیالی” دارایی.

طبقه بندی بدهی

بدهی یک نگرانی می تواند به عنوان طبقه بندی شده در زیر آورده شده:

(یک) ثابت بدهی. کسانی بدهی که به بازخرید پس از یک دوره طولانی از زمان. این شامل بلند مدت وام.

(ب) بدهی های جاری. کسانی بدهی که به بازخرید در آینده نزدیک معمولا در عرض یک سال است. تجارت وام بانک وام صورتحساب قابل پرداخت و…. نمونه هایی از بدهی های جاری.

(ج) مشروط بدهی. این واقعی نیست بدهی اما تبدیل شدن به خود واقعی مسئولیت است و مشروط به اتفاق یک رویداد خاص. به عبارت دیگر آنها را تبدیل به بدهی در آینده ارائه فکر رویداد رخ می دهد. اگر آن رخ نمی دهد هیچ مسئولیت متحمل شده است. پس چنین مسئولیت واقعی نیست مسئولیت آن است که نشان داده شده در ترازنامه. معمولا آن ذکر شده است در قالب یک پاورقی.

فرم ترازنامه

ترازنامه دو طرف-سمت چپ و سمت راست. این دو طرف هستند که قابل مقایسه نیست با بدهی سمت و اعتباری طرف یک دفتر حساب از آنجا که ترازنامه است نه حساب. کلمات ‘به’ یا ” استفاده می شود در ترازنامه سمت چپ است بدهی های جانبی و شامل اعتباری توازن از تمام املاک و حساب های شخصی و در سمت راست است که “دارایی” سمت فهرستی از بدهی مانده از املاک و حساب های شخصی.

تنظیم از دارایی ها و بدهی در ترازنامه 0

دارایی ها و بدهی باید مرتب در ترازنامه در برخی از نظم خاص است. تنظیم از دارایی ها و بدهی در ترازنامه است به نام ‘آماده از دارایی ها و بدهی’. وجود دو سیستم از تنظیم از دارایی ها و بدهی در ترازنامه:

(الف) منظور از نقدینگی.

(ب) منظور از تداوم.

در نقدینگی سفارش بیشتر به راحتی قابل تحقق دارایی نشان داده شده است برای اولین بار و توسط دارایی که کمتر به راحتی resalable. بنابراین دارایی های مشکل ترین تحقق نشان داده خواهد شد گذشته است. در مورد بدهی این نشان داده خواهد شد در نظم که در آن آنها قابل پرداخت بیشترین فشار دادن مسئولیت قرار می گیرد ،

تمایز بین ترازنامه آزمایشی و ترازنامه

1. ترازنامه آزمایشی است ‘به معنی’ از فرایند حسابداری است که ترازنامه است ‘پایان’ از آنجا که ترازنامه است که همیشه آماده از چهره های گرفته شده از آزمون تعادل است.

2. هدف از تهیه ترازنامه آزمایشی است برای بررسی ریاضی دقت حساب و کتاب; اما ترازنامه تدوین شده است به فاش کردن موقعیت های مالی از کسب و کار.

3. دو طرف ترازنامه ها به نام “بدهی” و “دارایی” طرف بود اما در جعبه گذاردن از محاکمه تعادل ستون ‘بانکی’ و ‘اعتبار’ ستون.

4. برای تکمیل چرخه حسابداری, تهیه ترازنامه است. لازم است; اما تهیه ترازنامه آزمایشی است که همیشه لازم نیست. –

5. دوره پس از آن یک ترازنامه آماده شده است به طور معمول یک سال اما ترازنامه آزمایشی آماده است اغلب و آن را ممکن است ماهانه سه ماهه و یا شش ماهه.

6. ترازنامه آزمایشی شامل در آن تمام سه نوع حساب viz. شخصی واقعی و اسمی اما ترازنامه شامل تنها شخصی و حساب های واقعی.~

7. به طور کلی آزمایش تعادل نیست بسته شدن سهام اما ترازنامه می کند.

8. ممکن است به دانستن تعلق پیشبرد برجسته و اعتباری رسید و هزینه از ترازنامه آزمایشی اما ترازنامه افشا موارد است.

ساخت حساب

برخی از نگرانی های مانند به تعیین هزینه از محصولات تولید شده توسط آنها در طول سال و مجزا قبل از آنها آماده حساب و تعیین سود ناخالص. این حساب به نام ساخت حساب و آماده است در علاوه بر این به حساب تجاری. آن است که در زیر ذکر شده ویژگی های:

(من) از آنجا که هدف از تهیه این حساب معلوم هزینه کالاهای تولید شده در طول سال باز و بسته شدن سهام تمام شده کالا نیست وارد شده در آن آنها خواهد رقم در حساب تجاری.

(ii) در رابطه با مواد آن است که این رقم از مواد مصرف شده است که بدهکار به حساب. این رقم به دست آمده با تنظیم خرید مواد برای باز و بسته شدن سهام از مواد به عنوان مثال باز کردن انبار مواد اولیه اضافه کنید: خرید مواد اولیه در طول سال کمتر: بسته شدن سهام مواد خام هزینه مواد مصرف شده

(iii) در تولید نگرانی همیشه وجود خواهد داشت برخی از ناتمام کالا یا کار در حال پیشرفت. هزینه های کار-در-پیشرفت در پایان سال اعتبار به این حساب نشان داده شده در ترازنامه و بدهکار به ساخت حساب در سال آینده به عنوان در باز کردن تعادل.

(iv) تمام هزینه های کارخانه – دستمزد قدرت و سوخت و تعمیرات و نگهداری کارخانه حقوق و دستمزد کارخانه اجاره و نرخ بدهکار به این حساب. استهلاک ماشین آلات نیز می باشد .بدهکار به این حساب و به حساب سود و زیان به عنوان است که معمولا انجام می شود.

(v) مقدار مطرح شده توسط فروش زباله یا مواد قراضه کسر از مواد اولیه خرید.

(vi) در حال حاضر تفاوت در این است که دو طرف از این حساب خواهد بود که هزینه کالاهای تولید شده در طول سال. این هزینه خواهد شد و اعتبار به ساخت حساب و بدهکار به حساب تجاری.

حساب خواهد شد در حال حاضر تنها شامل باز و بسته شدن سهام تمام شده کالا هزینه کالاهای تولید شده و به عنوان انتقال از ساخت حساب کاربری و خرید و فروش کالاها به پایان رسید. سود ناخالص منتقل خواهد شد به سود و زیان حساب. به حساب سود و زیان و ترازنامه آماده خواهد شد همانطور که قبلا توضیح داده شده است.

[ad_2]