تجهیز کتاب‌خانه‌های کانون سمنان با کتاب‌های ناشران کودک و نوجوان

[ad_1]

تعداد هشت‌هزار و ۱۵۰ جلد کتاب از مجموع ۳۰۰ هزار جلد کتاب ناشران مطرح حوزه‌ی کودک و نوجوان به قفسه‌ی کتاب‌خانه‌های کانون در سراسر استان سمنان اختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان سمنان، نبی‌اله خدابخشی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سمنان از اختصاص هشت‌هزار و ۱۵۰ جلد کتاب به قفسه‌ی کتاب‌خانه‌های کانون این استان که در قالب طرح تمیم(تأمین محتوای یک‌پارچه مراکز کانون) از سوی کانون پرورش فکری خریداری شده بود، خبر داد و گفت: خرید این‌کتاب‌ها از ۲۵ ناشر فعال ‌حوزه‌ی کودک و نوجوان صورت گرفت تا بیش از ۴۰۰هزار کودک و نوجوان عضو مراکز فرهنگی‌هنری کانون در تابستان امسال بتوانند علاوه بر کتاب‌های کانون، آثار جدید دیگر ناشران کتاب را نیز ورق زنند.

خدابخشی، هدف از انجام این اقدام کانون پرورش فکری پس از نزدیک به یک‌دهه وقفه را تجهیز مراکز کانون به تازه‌ترین آثار حوزه‌ی نشر کتاب کودک و حمایت از ناشران آثار مناسب برای مخاطبان کودک و نوجوان دانست.

مدیرکل کانون استان سمنان در ادامه افزود: اعضای مراکز فرهنگی‌هنری کانون از دیرباز جزو کتاب‌خوان‌ترین کودکان و نوجوانان ایرانی بوده‌اند و عطش سیری‌ناپذیر آنان به مطالعه، ضرورت تأمین کتاب‌های مناسب برای آنان را گوشزد می‌کرد.

خدابخشی اظهار داشت: کتاب‌های خریداری‌شده شامل آثار حوزه‌ی خردسال، کودک و ‌نوجوان است که از سوی کارشناسان جایزه‌ی کتاب کودک و نوجوان کانون به‌عنوان کتاب‌های مناسب این‌حوزه انتخاب و در قالب طرح تمیم(تأمین محتوای یکپارچه مراکز کانون) در اختیار کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی‌هنری کانون قرار گرفت.

مدیرکل کانون استان سمنان خاطرنشان کرد: از مجموع هشت‌هزار و ۱۵۰ جلد کتاب، ۱۳۲ عنوان کتاب شامل ۲۰ عنوان کتاب‌آوا، ۵۰ عنوان کتاب ویژه نابینایان به خط بریل، ۵۳ عنوان کتاب غیر کانونی، هفت عنوان کتاب کانونی و دو عنوان نشریه کودک و نوجوان به استان سمنان اختصاص یافت که از سوی معاونت فرهنگی استان با توجه به تعداد اعضا و امانت‌دهی کتاب در مراکز فرهنگی‌هنری، کتاب‌ها تقسیم شده و طی دو سه روز آینده برای مربیان فرستاده می‌شود.

خدابخشی با اشاره به تداوم این‌طرح به شکل فصلی، تصریح کرد: قرار است علاوه بر کتاب، مجموعه‌ای از اسباب‌بازی، سرگرمی و نشریات کانونی نیز به‌همراه کتاب‌های برگزیده‌شده در هر فصل به مراکز فرهنگی‌هنری ارسال ‌شود.

مدیرکل کانون استان سمنان در پایان یادآور شد: اجرای طرح تمیم از بهار ۱۳۹۹ در کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان، آغاز و کتاب‌های برگزیده جایزه‌ی کتاب ماه و سال کودک و نوجوان کانون، خریداری و به کتاب‌خانه‌های کانون سراسر کشور ارسال شده‌است.

۴۶

[ad_2]

Source link