تاریخ اتوکلاو

[ad_1]

اتوکلاو یک ابزار است برای استریل موارد با قرار دادن آیتم داخل اتاق. درجه حرارت داخل اتاق 121 درجه سانتیگراد است. آن را به اندازه کافی گرم برای کشتن تمام میکروارگانیسم ها. این ابزار به طور گسترده ای مورد استفاده در بیمارستان ها و آزمایشگاه ها. آن استفاده می شود برای کشتن باکتری ها و ویروس ها و دیگر مواد شیمیایی خطرناک. وجود دارد برخی از افرادی که کمک کرده در اختراع اتوکلاو.

1. Denis Papin
او یک فیزیکدان بریتانیایی متولد فرانسه است. او اختراع بخار digester در سال 1967. این یک پخت و پز ابزار است که ما نیز شناخته شده به عنوان یک اجاق گاز فشار. در حال حاضر توسعه یافته است به اتوکلاو.

2. M. Lemare
او ساخته شده و نسخه پیشرفته از Papin's بخار digester در سال 1820. او اظهار داشت که بخار digester می توانید طبخ گوشت در عرض نیم ساعت. فاقد سمت بود جدی آسیب ناشی از بخار digester.

3. چارلز Chamberland
او اصلاح بخار digester به پزشکی یا ابزار علمی در سال 1879. او یک میکروبیولوژیست که مشغول به کار با لویی پاستور. خود اصلاحات است که در حال حاضر به عنوان اتوکلاو استريلايزر. او همچنین اختراع یک فیلتر شامل ظروف که سوراخ کوچکتر از اندازه باکتری است.

قبل از این سه نفر که کمک در اختراع اتوکلاو. تاریخ اتوکلاو را آغاز کرده است تا کنون قبل از سال 1967. در تاریخ باستان و موسی نوشت که تصفیه مواد انجام شد با استفاده از آتش و همچنین آب جوش. در 460-377 پیش از میلاد بقراط یافت که فولاد ابزار می تواند استریل با ریختن آب جوش بر روی ابزار. در سال 1729, Lazzaro Spallanzani یافت که در آن نیاز به 30 دقیقه برای استریل کردن ابزار با حرارت دادن این ابزار در یک شیشه مهر و موم شده.

اتوکلاو در نظر گرفته شده است به عنوان موثر استريلايزر به دلیل آن می تواند تولید حرارت بیش از 100 درجه سانتیگراد است. پزشکان tattooists دانشمندان و بسیاری از مردم دیگر از حرفه های مختلف هستند افرادی که معمولا استفاده از این ابزار. اقلام پزشکی سترون می توانید با اتوکلاو به طوری که خطرناک میکروارگانیسم کشته خواهد شد.

[ad_2]