تاریخچه عینک ایمنی

[ad_1]

عینک ایمنی باید پوشیده شده توسط پرسنل در ساخت, ساخت و ساز, پزشکی, برخی از صنایع خدماتی و گاهی اوقات ورزش است. اگر چه چشم آسیب خطر بالاتر برای این افراد بسیاری از مردم نمی پوشند حفاظت از چشم برای یک دلیل و یا دیگر. در اینجا این است که تاریخ از عینک ایمنی و چگونه آنها تکامل یافته در حفاظت از چشم ما; هنگامی که ما به یاد داشته باشید به آنها را می پوشند.

راجر بیکن اولین گزارش مشهور به پوشیدن عینک و یا حداقل به استفاده از یک دستگاه به نام “خواندن لنز.” اولین بار واقعی عینک ساخته شد توسط راهبان در اطراف 1280s. این بود تا سال 1880 که یک “چشم محافظ” ثبت اختراع صادر شد به P. Johnson, آفریقایی-آمریکایی مخترع. دقیق عینک ایمنی بودند't ایجاد شده تا سال 1914 هنگامی که برج دیده بانی مورگان اختراع شیشه ایمنی به عنوان بخشی از اختراع جدید خود را با ماسک گاز. “این بود تا وقوع جنگ جهانی اول که عینک های ایمنی خود را یافت اولین عملی در مقیاس گسترده ای کاربرد: به عنوان لنز یا عینک ایمنی برای ماسک های ضد گاز.”

پس از خودرو سازان شاهد موفقیت شیشه ایمنی آنها گنجانیده و آن را در شیشه جلو اتومبیل. حفاظت از چشم بوده و سود به انسان شبیه به آنتی بیوتیک پس قبل از این زمان مردم به سادگی go blind, از دست دادن یک چشم و پوشیدن پچ چشم. دزدان دریایی که به طور سنتی به تن تکه های چشم, آیا به دلیل ماهیت خشونت حرفه خود بدان معنی است که بسیاری از آنها از دست رفته یا آسیب دیده چشم خود را.

ماشینکاری شکل دادن فلز و چوب کارگران در معرض خطر بیشتری برای آسیب چشم با توجه به تکه ای از مواد است که پرواز در اطراف در هنگام کار با ماشین آلات خود را. در 1940s شرکت ها شروع به ساخت عینک حفاظت به طور خاص برای این صنایع است. امروز دیگر صنایع از جمله پزشکی و تکنسین های دانشمندان که در معرض خطر آلودگی خون از ریخته و یا پخش نمونه ممکن است انتخاب کنید برای حفاظت چشم بپوشید. برخی از مردم می پوشند حفاظت از چشم در هنگام بازی و ورزش به عنوان به خوبی.

نیمی از تمام چشم آسیب رخ می دهد به افراد در ساخت موقعیت. بسیاری از زمان عدم عینک ایمنی بود کاتالیزور برای افزایش آسیب. مردم ممکن است فکر می کنم عینک ایمنی نگاه گنگ و یا ناراحت کننده هستند و یا سخت برای دیدن از طریق, اما آنها ممکن است صرفه جویی در چشم انداز خود را. پس از همه, شما'ام فقط یک جفت چشم.

[ad_2]