تاریخچه ای از سوابق پزشکی الکترونیکی

[ad_1]

در دهه 1960 یک پزشک به نام لارنس L. علف های هرز در ابتدا به تشریح مفهوم کامپیوتری و یا سوابق پزشکی الکترونیکی. علف های هرز توصیف یک سیستم به طور خودکار و سازماندهی مجدد پرونده پزشکی بیمار خود را به منظور افزایش بهرهوری و در نتیجه منجر به بهبود مراقبت از بیمار است.

علف های هرز را تشکیل اساس PROMIS پروژه در دانشگاه ورمونت یک تلاش مشترک بین پزشکان و فناوری اطلاعات کارشناسان در سال 1967 آغاز شده به منظور توسعه یک خودکار الکترونیکی مدارک پزشکی سیستم. اهداف این پروژه به منظور توسعه یک سیستم است که با ارائه به موقع و ترتیبی داده های بیمار به پزشک و فعال کردن سریع مجموعه ای از داده ها را برای مطالعات اپیدمیولوژیک پزشکی ممیزی و کسب و کار ممیزی. این گروه تلاش ها منجر به توسعه مشکل گرا مدارک پزشکی یا POMR. همچنین در دهه 1960 کلینیک مایو شروع به توسعه الکترونیکی مدارک پزشکی سیستم های.

در 1970 POMR استفاده شد و در بخش پزشکی از مرکز پزشکی بیمارستان ورمونت برای اولین بار. در این زمان صفحه نمایش لمسی تکنولوژی بوده است گنجانیده شده ورود اطلاعات روش. بیش از چند سال آینده اطلاعات مربوط به مواد مخدر عناصر اضافه شده به هسته برنامه اجازه می دهد پزشکان برای بررسی مواد مخدر اقدامات دوزهای عوارض آلرژی و فعل و انفعالات. در همان زمان تشخيص و طرح درمان برای بیش از 600 مشترک مشکلات پزشکی ابداع شد.

در طول 1970s و 1980s, چندین پرونده پزشکی الکترونیکی سیستم های توسعه یافته بودند و بیشتر تصفیه شده توسط مختلف دانشگاهی و موسسات تحقیقاتی. این Technicon سیستم مبتنی بر بیمارستان و دانشگاه هاروارد را COSTAR سیستم بود پرونده به صورت سرپایی مراقبت. این سیستم کمک می کند و دوک ‘پزشکی رکورد’ نمونه هایی از اوایل بیمار مراقبت از سیستم است. ایندیانا را Regenstrief رکورد یکی از قدیمیترین همراه بیمار سرپایی و سیستم های.

با پیشرفت کامپیوتر و برنامه های کاربردی تشخیصی در طول 1990s الکترونیکی مدارک پزشکی سیستم های به طور فزاینده پیچیده و بیشتر به طور گسترده ای استفاده می شود شیوه های. در قرن 21 بیشتر و بیشتر شیوه های در حال اجرای سوابق پزشکی الکترونیکی.

[ad_2]