بیکاری ۷ هزار نفر از کارکنان تالارها و مراکز پذیرایی

[ad_1]

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران با بیان اینکه ۵۰ درصد تالارها پذیرایی ورشکسته شده‌ و عوامل آنها بیکار شده‌اند، گفت: باقی هم به زور خودشان را می‌کشند و مترصد دریافت‌ حمایت‌هایی هستند که رئیس جمهور وعده آنها را داده است.

«خسرو ابراهیمی‌نیا» در گفتگو با ایلنا، با بیان اینکه در حوزه اجهیز مجالس، هزار واحد صنفی وجود دارند، گفت: از این میزان، ۵۰ درصد ورشکسته شدند که اگر هر کدام از آنها ۱۰ تا ۱۵ شاغل داشته باشند یعنی چیزی بین ۶ تا ۷ هزار نفر شغل‌شان را از دست داده‌اند.

وی افزود باقی واحدها هم به زور خودشان را می‌کشند و مترصد دریافت‌ حمایت‌هایی هستند که رئیس‌جمهور وعده آنها را داده است. در کل وضعیت بدی پیش آمده است که امیدواریم با هماهنگی‌هایی که ستاد ملی مقابله با کرونا انجام داده و دستورالعمل‌‌هایی که ابلاغ می‌شوند، تالارها با ۵۰ درصد ظرفیت کار خود را آغاز می‌کنند.

نائب رئیس دوم اتاق اصناف ایران با بیان اینکه برخی تالارها نفس آخر خود را می‌کشند، گفت: بنابراین آغاز کار با نصف ظرفیت اهمیت زیادی برای آنها دارد. ما تابع ستاد ملی مبارزه با کرونا و دستورالعمل‌های آن هستیم. در همین حال، بسیاری از صاحبان تالارها به دلیل انباشت بدهی و صدور حکم جلبشان راهی زندان هستند.

ابراهیمی‌نیا، افزود: اعضای اتحادیه صندوقی تشکیل داده‌اند که بتوانند از به زندان افتادن همکارانشان جلوگیری کنند اما در این میان عده زیادی خانه‌نشین شدند و کارفرمایان قادر به پرداخت مطالبات آنها نیستند. امیدارم که هرچه سریعتر بتوانیم امور تالارها را ساماندهی کنیم و بیکاران را به سرکار برگردانیم.

[ad_2]

Source link