بیش از ۷میلیارد تومان زکات طی سال گذشته در کهگیلویه و بویراحمد جمع ‌آوری شد

[ad_1]

مدیرکل کمیته امداد استان:

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی سال گذشته هفت میلیارد و ۶۹۰ میلیون تومان زکات در استان جمع ‌آوری شد که این مبلغ نسبت به سال ۹۷ افزایش داشته است.

“قباد مبشری” در نشست ستاد زکات استان باحضور روسای کمیته امداد استان ضمن تبریک پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان افزود: رمضان ماه مهمانی خداست و امیدوارم که همه با خودسازی، بیشترین بهره را از معنویت این ماه مبارک ببریم. 

وی بابیان اینکه زکات ازجمله مهم‌ترین واجبات است و تأکید بسیاری بر آن شده است، اظهارکرد: زکات از فروع دین شمرده ‌شده و در منابع دینی در کنار نماز و جهاد قرارگرفته و یکی‏ از پنج ستون دین است و همه باید این فریضه الهی را به نحو احسن اجرا کنیم و در راه تبیین و احیای آن کوشا باشیم.

مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه زکات بر دو نوع است، یکی زکات مال و دیگری زکات بدن، تاکید کرد: زکات بدن همان زکات فطریه است که بعد از ماه مبارک رمضان و در عید فطر برای کمک به نیازمندان پرداخت می‌شود. 

مبشری در خصوص درآمد زکات کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۸خاطرنشان کرد: درمجموع در سال گذشته هفت میلیارد و ۶۹۰ میلیون تومان زکات در استان جمع ‌آوری شد که این مبلغ نسبت به سال ۹۷، ۱۲۸ درصد افزایش داشته است که در زمینه ‌های مختلف برای نیازمندان هزینه شد. 

وی به نحوه هزینه زکات سال گذشته کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و بیان کرد: از محل زکات کمیته امداد استان ۱۲۰ میلیون تومان برای جهیزیه نیازمندان، ۴۴ میلیون تومان در زمینه‌های درمانی، ۱۳ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان برای تحصیل دانش آموزان، ۴۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای مسکن نیازمندان، ۳۰ میلیون تومان برای تعمیرات، یک میلیارد و ۹۳۳ میلیون تومان برای معیشت محرومان و مابقی نیز در زمینه پروژه ‌های عام ‌المنفعه و سایر موارد هزینه شده است. 

مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد به آمار سال گذشته زکات فطریه در استان اشاره و ادامه داد: در سال گذشته درمجموع یک میلیارد و ۹۰۷ میلیون تومان زکات فطریه در استان جمع ‌آوری و بین نیازمندان توزیع شد. 

مبشری تصریح کرد: تعهد زکات فطریه امسال کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است که امید است با برنامه ‌ریزی ‌های مناسبت بتوانیم به این مبلغ دست ‌یابیم که این امر با استفاده از ظرفیت ائمه جمعه و جماعات و مراکز نیکوکاری ممکن است.  

وی با اشاره به اینکه امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور باید تلاش کنیم که مردم را به سمت پرداخت ‌های غیرحضوری هدایت کنیم، تأکید کرد: شماره گیری کد دستوری #۵*۸۸۷۷* از طریق تلفن های همراه یکی از راه های مشارکتی خیران نیک اندیش در زمینه پرداخت زکات فطریه و کفارات است و مردم نیکوکار می توانند به این طریق اقدام کنند و فطریه و کفارات خود را به نیازمندان کمیته امداد اهداء کنند. 

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد به فرمایشات مقام معظم رهبری بر لزوم حمایت از اقشار آسیب ‌دیده در دوران کرونا و تشکیل یک رزمایش گسترده برای مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا در جامعه در ایام کرونا و ماه مبارک رمضان اشاره و تأکید کرد: به همین منظور این نهاد رزمایش ملی بخشش ایرانیان با رویکرد فراهم آوردن زمینه حضور خیران و نیکوکاران و برنامه ‌ریزی کارآمد و مناسب برای حل مشکلات مردم نیازمند آسیب ‌دیده از کرونا را در دستور کار خود قرار داده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link