به دنبال فراتر از شایع ترین استفاده از پت اسکن – انکولوژی

[ad_1]

بیشتر از اغلب نمی پت اسکن فن آوری مورد استفاده برای تشخیص حضور یک تومور مغزی. اما وجود دارد بیشتر به این ابزار از شناخت سرطان است. می توان آن را مورد استفاده برای:

 1. جراحات داخلی
 2. خونریزی در مغز
 3. تشخیص عفونت
 4. ناهنجاری های ساختاری در داخل جمجمه

هر چند قدرتمند اختراع این دستگاه دارای محدودیت که بدان معنی است که در زمان یک پت اسکن مغز تومور آزمون فراگیر. در چنین شرایطی دیگر آزمایشات پزشکی انجام شده مانند اشعه X برای تشخیص نهایی. اما هدف از این writeup ما تمرکز بر روی تنها تکنولوژی اسکن.

دو نوع گسترده از اسکن مغز

هنگامی که آزادانه طبقه بندی شده وجود دارد که تنها دو نوع از فن آوری است که می تواند مورد استفاده برای اسکن مغز:

 1. توموگرافی کامپیوتری (CT)
 2. تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI)

در این دو کلاس وجود دارد تغییرات متعدد. هر نوع اعمال می شود برای شناسایی و تشخیص یک نوع متفاوت از مشکل پزشکی که دستگاه در اختیار داشت بستگی به علائم بیمار مواجه است.

6 گونه از تصویربرداری از مغز ابزار

هر تکنیک تصویربرداری مغز به همان هدف – برای جستجوی مشکلاتی که اتفاق می افتد در داخل مغز یک بیمار و یا مشاهده فعالیت های آن است. در حال حاضر وجود دارد که اغلب با استفاده از روش ها برای انجام این فرآیند است.

 • CT اسکن تفریحی به X-Ray برای ایجاد یک تصویر از مغز است. واقعی دستگاه استوانه ای دستگاه که یک کشویی جدول بر روی آن. بیمار روی میز در حالی که یک منبع اشعه x حرکت می کند در یک نیم دایره در اطراف سر فرد است. منبع موجود در داخل یک لوله. تصویر ایجاد شده است و بر اساس دیفرانسیل جذب اشعه. به عنوان پرتو عبور از مغز جذب می شود در نرخ متفاوت است. در حالی که استخوان در آن خوب است ساکت و تنها طول می کشد یک مقدار از x-ray و بافت نرم نهفته در ميانه. به عنوان یک نتیجه سی تی اسکن در ایجاد یک طرح کلی تصویر از مغز, اما مناسب برای تعریف ساختار آن است.
 • کاربردی فعالیت تست

یک) تصویربرداری تشدید مغناطیسی عملکردی روش اختیار داشت که فعالیت مغز را به آزمایش می شود. این ابزار با این نسخهها کار با سنجش تغییرات در:

 • سطح اکسیژن در خون
 • جریان خون در هنگام فعالیت عصبی رخ می دهد
 • اگر ذهن فعال است و بسیاری از جریان خون به آن به دلیل مصرف بیشتر از مقادیر قابل توجهی از اکسیژن در این زمان.

در نتیجه fMRI مناسب برای ایجاد و فعال سازی نقشه ها که طرح کردن این مناطق از مغز کار خاص و عملکرد شناختی است.

ب) پوزیترون است برنامه دیگری است که در عمل برای بررسی فعالیت مغز. در این روش مواد رادیو اکتیو استفاده می شود. به عنوان کوتاه ماده واپاشی آن را به تولید یک positron. پت اسکن مغز دستگاه را به رسمیت می شناسد این عنصر است. بالاتر از رادیواکتیویته بیشتر عملکردی مغز است.

 • فعالیت الکتریکی تست

یک) Magnetoencephalography است به طور کلی استفاده در کلینیک و تحقیقات, اما آنها اغلب مفید در کمک به جراحان به ترجمه و بومی سازی آسیب شناسی. تجزیه و تحلیل با استفاده از فن آوری برای پیدا کردن آنچه در عملکرد هر بخش از مغز انجام می دهد و نوروفیدبک. برای ایجاد یک تصویر مگ دستگاه استخدام یک ابزار به نام ماهی مرکب است که اندازه گیری میدان مغناطیسی ایجاد شده از طریق برق حرکت در مغز است.

ب) الکتروانسفالوگرافی موقعیت های الکترود بر روی پوست سر بیمار و سپس استفاده از آنها برای ایجاد یک نقشه ذهنی از فعالیت الکتریکی. EEG اساسا آثار سیگنال های الکتریکی است که تولید شده توسط سلول های عصبی در هر مغز است. این یکی از کاربردی اغلب از تکنولوژی به دلیل آن است نه تهاجمی و بسیار حساس است. این روش حتی می توانید انتخاب کنید یک میلی ثانیه شناختی فعالیت است. علاوه بر این یکی از معدود روش های که بالا وضوح زمانی یعنی اندازه گیری دقیق با توجه به زمان.

 • Near-infrared spectroscopy قرار می دهد به نور مادون قرمز که می افتد در 700 تا 900 نانومتر طیف. نور تابیده در مغز از یک طرف و اندازه گیری آن را به عنوان ظهور از دیگر. سطح اکسیژن در خون در حال حاضر در ذهن تعریف میرایی نور است که اندازه گیری سطح فعالیت مغز. NIRS است بنابراین نوری تکنیک اسکن مغز.

ضرورت اسکن تکنیک های

علاوه بر نیاز آشکار به نقطه سرطان اسکن تکنیک های مفید برای بیماری های دیگر بیش از حد. اجازه دهید's می گویند یک بیمار مبتلا شده است دردناک اما متناوب سردرد برای برخی از زمان. یک معاینه فیزیکی نتواند به دقت اشاره کردن منشاء آن است. دارو و درمان های دیگر نیست درمان درد.

اسکن مغز با استفاده از یکی از فن آوری های توضیح داده شده در بالا می تواند تشخیص دهد که موضوع اساسی. تصویر مغز قادر خواهد بود برای کمک به پزشک در ارزیابی علت سردرد و در نتیجه کمک درمانی و حل و فصل آن است.

[ad_2]