بهبود فضای کسب و کار گامی برای تحقق «جهش تولید»

[ad_1]

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد:

مشهد – استاندار خراسان رضوی گفت: امسال حتماً رویکرد جدیدی در حوزه‌های اقتصادی خواهیم داشت، از طرفی هم در سال جاری و در راستای تحقق جهش تولید به سمت بهبود فضای کسب و کار پیش خواهیم رفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه شورای هماهنگی معین‌های اقتصاد مقاومتی استان که با حضور برخی مدیران و ارتباط ویدئوکنفرانسی با فرمانداران و ارکان مثلت توسعه اقتصادی فرهنگی برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته هماهنگی کاملی با ائمه جمعه، نمایندگان مجلس و رئیسان دادگستری‌ها داشتیم و به لطف امام رضا (ع) از همدلی مثال زدنی در بین ارکان مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی برخوردار هستیم.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه کارنامه خراسان رضوی در سال ۹۸ بسیار موفق بود، افزود: هر چند با شیوع ویروس کرونا، کشور و به تبع آن خراسان رضوی تحت تأثیر قرار گرفت اما در مجموع سال گذشته استان کارنامه بسیار موفقی داشت، به نحوی که اکنون حدود ۲۸ درصد از معین‌های اقتصادی درگام پنجم و ششم یعنی گام اجرای برنامه‌ها هستند.

وی ادامه داد: همچنین تاکنون ۱۸۶ معین اقتصاد مقاومتی در قالب الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی مسئولیت توسعه شهرستان‌ها و آبادانی روستاها را برعهده گرفته‌اند که اقدام ارزشمندی به شمار می‌رود.

رزم‌حسینی با اشاره به گذشت یک سال از آغاز فعالیت نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی ابراز کرد: دبیر این نهاد به همراه مجموعه خود همانند یک مجاهد سخت کوش در حوزه اقتصادی شبانه‌روز در حال فعالیت است که نشان از پیگیری کار و سماجت در اجرای سیاست‌های مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان دارد.

وی با اشاره به اینکه کارنامه موفق مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی متعلق به همه مسئولان و ارکان حاکمیت استان است، تصریح کرد: قوانین مزاحم پیش روی سرمایه گذاران در استان را احصا کرده‌ایم و امیدواریم در آغاز فعالیت دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی زمینه برای اصلاح این قوانین فراهم شود.

استاندار خراسان رضوی به ظرفیت‌های خوب استان برای بهبود فضای کسب و کار اشاره کرد و گفت: ظرفیت‌های خوبی نظیر شورای تأمین، ستاد تدبیر، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و کمیته تأمین مالی در استان وجود دارد که می‌توان از آن‌ها برای بهبود این فضا استفاده کرد.

رزم‌حسینی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به نامگذاری شعار سال‌های اخیر از سوی مقام معظم رهبری با عناوین اقتصادی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب همواره در سخنرانی‌های مختلف بر اهمیت موضوعات اقتصادی تاکید کرده‌اند، بنابراین راهبرد مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان در مسیر درستی قرار دارد و باید با جدیت آن را دنبال کنیم.

وی به همدلی میان ارکان مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی و حمایت آن‌ها از کسب‌وکار اشاره کرد و افزود: امسال حتماً رویکرد جدیدی در حوزه‌های اقتصادی خواهیم داشت، از طرفی هم در سال جاری و در راستای تحقق جهش تولید به سمت بهبود فضای کسب و کار پیش خواهیم رفت.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه مجاهد اقتصادی همانند مجاهد عرصه جنگ با دشمن نباید خسته شود، تصریح کرد: امسال در راستای تحقق جهش تولید و ارتقای شاخص‌های اقتصادی و فرهنگی با هم همصدا خواهیم شد.

[ad_2]

Source link