بسته شدن هزاران حساب توئیتری داعش

[ad_1]

مرکز داده‌ها و اطلاعات آماری رسانه‌های دیجیتال عراق از بسته شدن هزاران حساب‌ توئیتری تروریست‌ها طی سه ماه اخیر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مرکز داده‌های آماری رسانه‌های دیجیتال عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک تیم امنیتی ویژه مباره با تروریسم طی 100 روز گذشته حدود 6500 حساب‌های توئیتری وابسته به داعش یا طرفداران آنها در شبکه‌های مجازی را مسدود کرد.

در این بیانیه آمده است: از این میان، 682 حساب کاربری تحت عنوان “الذخیره” که در واقع حلقه ارتباطی تروریست‌ها در توئیتر و تلگرام محسوب می‌شد، بسته شد.

مرکز مزبور تاکید کرد که این حلقه ارتباطی در حساب توئیتری خود، اقدام به توزیع بیانیه‌های داعش در سایر حساب‌های کاربری طرفداران این گروه تروریستی می‌کرد که بسته شدن آن، تا حد زیادی منجر به توقف عملیات توزیع این بیانیه‌ها شده است.

مرکز داده‌ها و اطلاعات آماری رسانه‌های دیجیتال عراق پنجشنبه گذشته در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که تعداد حساب‌های کاربری داعش و طرفداران آن در شبکه‌های اجتماعی گسترش یافته است.

در این بیانیه آمده است: این بازگشت طی ماه‌های اخیر همزمان با بحران ویروس کرونا صورت گرفته و باعث شده تا فیسبوک با تاخیر به درخواست‌های حذف حساب‌ها پاسخ دهد.

مرکز رسانه‌های دیجیتال افزود: اعضای داعش و حامیان آنها از این فرصت استفاده کرده و حساب‌های جدیدی را ایجاد و یا اینکه حساب‌های قبلی خود را مجددا فعال کرده و از طریق این شبکه اجتماعی، اقدام به تبلیغ عملیات‌های تروریستی خود کرده‌اند.

[ad_2]

Source link