بروجرد ظرفیت‌های خوبی برای تولید ثروت در حوزه گردشگری دارد

[ad_1]

منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی:

ایسنا/لرستان منتخب مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی از ظرفیت‌های خوب این شهرستان در تولید ثروت حوزه گردشگری این شهرستان خبر داد.

دکتر فاطمه مقصودی در نشست با سید امین قاسمی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان، اظهار کرد: بروجرد به‌عنوان دومین شهر بزرگ استان ظرفیت‌های تاریخی و طبیعی خوبی دارد که باید از این ظرفیت در راستای تولید ثروت برای مردم بهره برد.

وی با اشاره به اینکه اداره‌کل میراث فرهنگی استان به‌منظور معرفی ظرفیت‌های گردشگری باید با برخی دستگاه‌ها از جمله آموزش‌وپرورش تعامل خوبی داشته باشد تصریح کرد: حفظ بافت تاریخی شهر بروجرد و مرمت و ساماندهی خانه‌های تاریخی و مساجد این شهر از جمله مطالبات مردم است که باید در دستور کار قرار گیرد.

مقصودی بیان کرد: شهرستان بروجرد مشاهیر به نام زیادی دارد که کمتر به نسل جدید معرفی شده‌اند به همین منظور انتظار می‌رود میراث فرهنگی با ساخت تندیس این بزرگان و نصب آن در برخی از میادین و خیابان‌های اصلی شهر نسبت به معرفی آن‌ها و قدمت و تاریخ شهر بروجرد گام بردارد.

منتخب مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی همچنین خواستار نصب تابلوهای راهنما در ورودی و خروجی‌ها و سطح شهر بروجرد شد تا مردم و مسافران دچار سردرگمی نشوند.

سید امین قاسمی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان نیز در این نشست گفت: بروجرد با توجه به وجود ۲۷۰ هکتار بافت تاریخی کم‌نظیر و جاذبه‌های طبیعی دیدنی، یکی مناطق گردشگر پذیر استان محسوب می‌شود.

وی به نامگذاری بروجرد به‌عنوان شهر ملی ورشو در سال ۹۸ اشاره کرد و افزود: با توجه به صنعت قدیمی ورشو سازی در این دیار، تلاش‌های زیادی صورت گرفت که با موافقت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، بروجرد به‌عنوان شهر ملی ورشو نامگذاری شد.

او با اشاره مرمت برخی از خانه‌های تاریخی و مساجد بروجرد و همچنین ساماندهی مناطق گردشگری ونایی و گلدشت این شهرستان در دو سال اخیر عنوان کرد: در این زمینه با مشکل کمبود اعتبار روبرو هستیم که انتظار می‌رود نمایندگان استان نسبت به جذب اعتبارات بیشتر اداره‌کل میراث فرهنگی را یاری دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان اضافه کرد: شهرستان بروجرد ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه بومگردی دارد که در این زمینه آمادگی داریم نهایت همکاری را با بخش خصوصی به‌منظور ارائه تسهیلات و صدور مجوزهای قانونی داشته باشیم.

قاسمی در پایان به ساخت ۲۰۰ تابلوی راهنمای گردشگری اشاره و بیان کرد: این تابلوها به‌زودی در شهرهای مختلف استان نصب خواهند شد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link