برنامه ریزی مالی خود را برای دیدار با اهداف آینده

[ad_1]

همه ما انجام برخی از بیت از برنامه ریزی برای مدیریت درآمد و پس انداز و هزینه های آینده بدهی (پول ما انتظار داریم که به صرف در آینده) آیا ما را در درک هر چیزی در مورد برنامه ریزی مالی و یا نه. در حالی که ما ممکن است مدیریت آن را به خوبی در حال حاضر آن را ممکن است بهترین راه برای انجام این کار و یا آن را نمی ممکن است ما بهترین نتایج. در حالی که برنامه ریزی مالی صدا ممکن است ویژگی های همه به این معنی است که چگونه شما خود را تشخیص درآمد آینده و بدهی های امروز, لیست فعلی خود درآمد و هزینه, دیدن اگر وجود دارد کمبود بین آنچه شما نیاز دارید در آینده و آنچه که می توانید با زمان معنی و پس از آن طرح خود را پس انداز و سرمایه گذاری برای غلبه بر این کمبود.

لیست فعلی درآمد و هزینه:

شروع خود را با درآمد فعلی که باید شامل حقوق و دستمزد حقوق و دستمزد کاری دیگر اعضای خانواده هر یک درآمد دیگر مانند اجاره و درآمد کسب و کار و غیره. آن اضافه کنید و به یاد داشته باشید به همچنین کسر مالیات به شما پرداخت در هر یک از این درآمد به سرانجام می رسند در خالص درآمد برای خانواده خود را در حال حاضر.

پس از وارد در خانواده خود درآمد خالص کسر همه هزینه ها مانند هزینه های خانگی برای سال, شهریه, وام و تربیه و یا هر گونه بدهی های کوتاه مدت (انتظار می رود در آینده 3-5yrs) شما را پیش بینی مانند نوسازی خانه و یا درمان های پزشکی و غیره. پست این کسر چه شما در حال حاضر صرفه جویی شما است که شما نیاز به سرمایه گذاری عاقلانه برای آینده است.

تنظیم اهداف زندگی آینده

گام بعدی در برنامه ریزی مالی باید با قرار دادن تمام آینده بدهی های مالی این زمان زمانی که آنها بوجود می آیند مقدار شما نیاز دارید و غیره.

هدف 1: به عنوان مثال اگر شما 40 سال, پیر مرد و انتظار خود را دختر کالج آموزش و پرورش به دلیل پس از دیگری 8 سال و پیش بینی این هزینه ممکن است حدود 30 lakhs سپس شما باید پول برای تامین مالی آن ؟ تصمیم گیری در سرمایه گذاری و مقدار که شما نیاز به امروز برای رسیدن به این هدف 8 سال بعد.

هدف 2: اگر شما قصد بازنشستگی در 60 سال, شما نیاز به می گویند 1 لاخ p.m به فعلی خود را حفظ شیوه زندگی است که INR 50,000 در ارزش امروز است. با توجه به پیشرفت در بهداشت و درمان, شما به راحتی می توانید انتظار یک 25-30 سال های طولانی زندگی بازنشسته. پول شما نیاز به زندگی می کنند زندگی خود را بازنشسته می شود, تامین مالی بلند مدت سرمایه گذاری کم خطر (مانند بدهی صندوق بازنشستگی طرح) ساخته شده است. کنار برخی از پول برای چنین سرمایه گذاری به امروز ساخته شده.

هدف 3: شما ممکن است کنار گذاشتن پول برای خرید برخی از بیمه است که شما نیاز به در خود را بازنشسته فاز و یا حتی پیش از آن. بیمه حق بیمه نیاز به تامین مالی از فعلی خود را پس انداز.

فرایند تنظیم هدف کمک می کند تا در درک آینده خود را مورد نیاز کمیت آنها و سرمایه گذاری در دارایی راست کلاس به صندوق هر یک از این اهداف هنگامی که تبدیل شدن آنها به علت.

تخصیص دارایی:

در حالی که تخصیص دارایی انجام می شود همراه با هدف تنظیم بهتر آن است که به درک چگونگی تخصیص دارایی ها می تواند تاثیر موفقیت طرح های مالی خود را. شما می توانید سرمایه گذاری پس انداز خود را در دارایی مانند سهام بدهی و طلا و املاک و مستغلات و غیره. نگاهی به سرمایه گذاری شما در حال حاضر ساخته شده مانند اگر شما خود را یک PPF یا EPF حساب پول شما سرمایه گذاری در بانک FDs صفحه اصلی وام شما پرداخت ، از زمان پس انداز و سرمایه گذاری, شما در حال حاضر ساخته شده, محاسبه درصد تخصیص داده شده در هر کلاس دارایی. مثلا همه بانک FDs PF مقادیر دولت اوراق قرضه و بدهی گرا برنامه های بازنشستگی باید طبقه بندی شده به عنوان بدهی. هر گونه پول سرمایه گذاری در عرضه اولیه اوراق بهادار, شرکت, سهام, سهام و وجوه متقابل باید طبقه بندی شده به عنوان حقوق صاحبان سهام, وام و تربیه باید طبقه بندی شده به عنوان املاک و مستغلات ،

به عنوان یک قاعده انگشت شست, 100 منهای سن فعلی خود را باید اختصاص داده شده به سهام ها و حقوق صاحبان سهام مانند محصول. اگر شما 40 سال 60 درصد از صرفه جویی سالانه باید سرمایه گذاری در سهام مانند محصولات و تعادل در بدهی محصولات. اگر شما زمان سرمایه گذاری به نظر نمی رسد به منعکس کننده این سعی کنید تعادل خود را از سرمایه گذاری با کاهش پول شما را در بدهی محصولات مانند FDs و اوراق قرضه و منحرف که پول به سمت سهام و وجوه متقابل و یا سهام.

بسیاری از افراد راحت هستند و سرمایه گذاری در سهام به عنوان آن نیاز به ویژه تحقیق و نظارت مستمر و بسیاری از استرس های بی مورد. از این رو سهام و وجوه متقابل یک گزینه بهتر از پول خود را حرفه ای مدیریت توسط مدیران صندوق است که با انجام تحقیقات در شرکت ها قبل از سرمایه گذاری و به طور مداوم نظارت بر عملکرد این صندوق از طریق خرید سهام خوب و عملکرد ضعیفی فروش سهام.

شروع زود هنگام

شما باید شروع به برنامه ریزی مالی شما زود است چرا که این به شما امکان استفاده از ترکیبات مثال کدام گزینه را انتخاب کنید به سرمایه گذاری در پول خود را دریافت کنید به رشد طولانی مدت با بازده مرکب در هر سال است.

سالانه بررسی و ایجاد توازن

در حالی که یک صدا برنامه مالی یک نقطه شروع خوب است پس آن را با نظم و انضباط و ایجاد توازن نمونه کارها خود را در هر سال بسیار مهم است. پس شرایط زندگی تغییر اغلب شما باید relook در طرح های خود را همراه با مشاور مالی خود و ایجاد تغییرات به بازتاب خود را با شرایط جدید.

[ad_2]