با برگزارکنندگان مراسم عزا و عروسی برخورد می‌شود

[ad_1]

استاندار زنجان گفت: اکنون اصلی‌ترین مشکل موجود در استان رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توسط مردم است.

به گزارش ایسنا، فتح‌الله حقیقی شامگاه روز گذشته (۱۰ تیر) در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا با بیان اینکه نسبت به شناسایی کسانی که اقدام به برگزاری مراسم عزا و عروسی می‌کنند باید بسیار جدی و قاطع اقدام شود، اظهار کرد: مسئولان استانی و شهرستانی در حال حاضر به هیچوجه اجازه خروج از محل خدمت و ترک مسئولیت خود را ندارند و در صورتی که نیاز به خارج شدن باشد باید اجازه بگیرند، در غیر این صورت عزل خواهند شد.

وی با بیان اینکه همه مصوبات ستاد استانی مبارزه با کرونا باید اجرایی و عملیاتی شود، افزود: همه مدیران و کارکنان باید در اداره از ماسک استفاده کنند، در غیر اینصورت مدیر مسئول باید پاسخگو باشد، نه فردی که از ماسک استفاده نکرده است.

این مسئول با بیان اینکه وضعیت مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان‌های استان نیز دست کمی از زنجان ندارد و مردم همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند، تصریح کرد: اکنون اصلی‌ترین مشکل این است که مردم نمی‌توانند پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را حفظ کنند.

مقام عالی استان، با بیان اینکه افرادی که اقدام به تزئین ماشین عروس و درست کردن تاج گل برای مراسم عزا می‌کنند باید شناسایی شده و برخورد شود، ادامه داد: قابل ذکر است همه بیمارستان‌های استان باید در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار گرفته و برای زیرساخت‌هایی که بیمارستان ارتش زنجان ندارد، مجوز اخذ شود.

حقیقی با تاکید بر لزوم تشکیل همیاران سلامت، اظهار کرد: تا اطلاع ثانوی جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا در استان و شهرستان‌ها و بخش‌ها با مسئولیت بخش‌داران باید یک روز در میان به‌صورت میدانی برگزار شود.

وی با اشاره به لزوم برگزاری روزانه کمیته امنیتی، افزود: در این کمیته باید کسانی که به‌صورت غیرقانونی مراسم ختم و عروسی برگزار می‌کنند و افرادی که با اقدام غیرقانونی خود سبب تجمع می‌شوند، شناسایی شده تا تمهیدات لازم برای نحوه برخورد اندیشیده شود.

این مسئول با تاکید بر لزوم شناسایی روزانه چاپخانه‌هایی که برای برگزاری مراسم عزا و عروسی اطلاعیه چاپ می‌کنند، تصریح کرد: صاحبان این مراکز باید در اولین مرحله اخطار کتبی و دومین مرحله بلافاصله با تشکیل پرونده به مراجع قضایی استان معرفی شوند تا پاسخگوی قانون باشند.

استاندار زنجان ادامه داد: اکنون باید در استودیو سلامت موضوعات کاربردی مانند نحوه درست کردن ماسک و نشان دادن اجرای پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت عملی اقدام کنیم و فعلا به مطالب نظری نپردازیم.

حقیقی در رابطه با تالارهای پذیرایی استان نیز اظهار کرد: تالارهای پذیرایی استان بنا بر مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تایید معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان می‌توانند بازگشایی شوند.

[ad_2]

Source link