بایدن با اختلاف ۹ درصدی از ترامپ جلوتر است

[ad_1]

بایدن در بین رأی‌دهندگان مستقل با ۱۰ امتیاز نسبت به ترامپ در نظرسنجی سبقت گرفته و ۳۹ درصد حمایت نسبت به ۲۹ درصد ترامپ، به دست آورده است.

بر اساس یک نظرسنجی جدید “هیل-هریس‌ایکس”، جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق، با ۹ درصد در سطح ملی، از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی آمریکا سبقت گرفته است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری هیل، بایدن با ۴۷ درصد در مقابل ۳۸ درصد ترامپ، از او پیشی گرفته است. در نظرسنجی قبلی که توسط هیل-هریس‌ایکس در روزهای ۱۵-۱۸ اوت (۲۵ تا ۲۸ مرداد) انجام شد، بایدن ۴۶ درصد حمایت به دست آورد، در حالی که میزان حمایت از ترامپ در ۳۸ درصد باقی ماند.

نظرسنجی روزهای ۲۲-۲۵ اوت نیز که روز چهارشنبه منتشر شد، نشان داد ۸ درصد پاسخ‌دهندگان نیز در مورد این رقابت تصمیمی نگرفته‌اند. چهار درصد گفتند یک نامزد متفاوت را ترجیح می‌دهند، در حالی که سه درصد گفتند برنامه ندارند در ماه نوامبر به پای صندوق‌های رأی بروند.

بایدن در بین رأی‌دهندگان مستقل با ۱۰ امتیاز نسبت به ترامپ در نظرسنجی سبقت گرفته و ۳۹ درصد حمایت نسبت به ۲۹ درصد ترامپ، به دست آورده است.

حمایت از سوی احزاب مربوطه دو کاندیدا نیز تفاوت اندکی دارد. ۸۷ درصد دموکرات‌ها گفته‌اند به بایدن رأی می‌دهند، در حالی که ۸۳ درصد جمهوری‌خواهان گفته‌اند به ترامپ رأی خواهند داد.

این نظرسنجی همزمان با سومین شب کنوانسیون ملی جمهوری‌خواهان منتشر شده، که در آن مایک پنس، معاون رئیس جمهوری سخنرانی می کند. این نظرسنجی با مشارکت ۲ هزار و ۸۶۱ رأی‌دهنده ثبت‌نامی، به صورت آنلاین تهیه شد و حاشیه خطای آن به علاوه یا منهای ۱.۸۳ درصد امتیاز است.

[ad_2]

Source link