بازگشایی پاساژها به منزله اتمام کرونا نیست

[ad_1]

استاندار اردبیل:

ایسنا/اردبیل استاندار اردبیل گفت: فعالیت مجدد پاساژها و اماکن سرپوشیده با به منزله پایان شیوع کرونا نیست همچنان باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم.

اکبر بهنامجو یکم اردیبهشت  در جلسه هماهنگی از سرگیری فعالیت اصناف در اردبیل اظهار کرد: با بازگشایی اماکن تجاری و بازارهای سرپوشیده که فعالیت آنها تا ساعت 18 خواهد بود، فعالان این عرصه موظف شدند تا مراقبت‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.
وی خاطرنشان کرد: صاحبان مغازه‌ها در این مجموعه‌های سرپوشیده باید واحد تجاری خود را به امکانات بهداشتی به ویژه مواد ضدعفونی کننده و شستشوی مرتب مجهز کنند و در کنار آن فاصله حضور در داخل مغازه و مکان‌های سرپوشیده بین 1.5 تا دو متر رعایت شود.
استاندار اردبیل افزود: کسبه باید مشتریان را موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی کنند تا زنجیره شیوع کرونا دوباره شدت نگرفته و همچنان روند نزولی و شیب کندی را در این حوزه شاهد باشیم.
بهنامجو گفت: صاحبان مغازه در پاساژها و بازارهای سرپوشیده تا ساعت 18 فعالیت خواهند کرد و به هیچ وجه بعد از آن فعالیتشان قانونی نیست و با ثبت اطلاعات در سامانه بهداشت باید کد رهگیری دریافت کنند.
وی ادامه داد: نباید احساس کنیم که فعالیت مجدد واحدهای صنفی و رفت و آمد مردم در سطح شهر به منزله پایان کروناست بلکه مراقبت‌ها را همچنان باید ادامه داده و موازین بهداشتی را رعایت کنیم.
استاندار اردبیل تصریح کرد: از امروز تردد بین استان‌ها و شهرها نیز از سر گرفته شده و هموطنان در سفرهای برون‌شهری نیز باید تا حدامکان مراقبت لازم را انجام داده و در این شرایط از سفرهای غیرضرور نیز پرهیز شود.
بهنامجو بیان کرد: همچنان فعالیت مشاغل پرخطر به ویژه آبدرمانی‌ها، هتل‌ها و رستوران‌ها تا اطلاع ثانوی ممنوع است و امیدواریم همه هموطنان به اصول و قواعد بهداشتی در این ایام حساس پایبند بوده و اجازه ندهند دوباره نگرانی از شیوع کرونا همشهریان را دغدغه‌مند و نگران کند.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link