باران و وزش باد شدید زنجان را فرا می‌گیرد

[ad_1]

کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: رگبار باران توام با رعد و برق، وزش باد نسبتا شدید تا شدید و احتمال بارش تگرگ از ظهر امروز مناطق این استان به ویژه شرق و جنوب زنجان را فرا خواهد گرفت.

حسین سلطانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به شدت بارش های بهاری، احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه‌های فصلی، آسیب بر اثر رعد و برق‌های شدید، آسیب به تاسیسات شهری و روستایی بر اثر وزش بادهای نسبتا شدید تا شدید وجود دارد.

وی به عموم مردم توصیه کرد، از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و همچنین از حضور در ارتفاعات و فضاهای باز به سبب وقوع رعد و برق به جد جلوگیری کنند.

سلطانی افزود: این سامانه بارشی تا اواخر وقت یکشنبه /هفتم فروردین ماه/ در استان مستقر بوده و بارش های رگباری و رعد و برق و رخداد تگرگ به ویژه در ساعات بعد از ظهر انتظار می رود.

وی با بیان اینکه در این مدت شرایط برای نفوذ گرد و غبار به استان نیز فراهم خواهد بود، تصریح کرد: دمای بیشینه هوا طی امروز و فردا /پنجشنبه و جمعه/ با کاهش همراه خواهد شد.

در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

[ad_2]

Source link