ایجاد سامانه پیشگیری از آسیب های روانی-اجتماعی ناشی ازبحران کرونا

[ad_1]

مدیرکل بهزیستی استان زنجان خبرداد:

زنجان-مدیرکل بهزیستی استان زنجان از فعالیت سامانه خود ارزیابی وضعیت روان شناختی با هدف غربال گری سیستماتیک افراد با مشکلات استرس، اضطراب و افسردگی در بحران شیوع ویروس کووید ۱۹ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بهزیستی استان زنجان، محمد محمدی با اشاره به اهمیت سلامت روان افراد جامعه و ضرورت کنترل اضطراب در مواقع بحران اظهار کرد: در پی شیوع ویروس کرونا و افزایش استرس در جامعه برخی از افراد دچار شرایط بحرانی شده و با حجم گسترده ای از، ترس و اضطراب ناشی از بیماری روبرو هستند و عدم مداخله به موقع می تواند منجر به مشکلات روان شناختی دیگر در افراد شود.

وی با بیان اینکه هدف از راه اندازی این سامانه پیشگیری از آسیب های روانی – اجتماعی ناشی از بحران ویروس کرونا می باشد ، افزود : هم استانی ها می توانند با مراجعه به سامانه خود ارزیابی وضعیت روان شناختی به نشانی http://corona.behzisti.ir پس از پاسخ به سوالات خود ارزیابی و دریافت پاسخ وضعیت روان شناختی خود ، توصیه های کارشناسی علمی و روان شناختی را دریافت کنند.

محمدی قیداری بیان کرد: سامانه خود ارزیابی وضعیت روان شناختی با غربال گری سیستماتیک افراد در مشکلات استرس، اضطراب و افسردگی که می توان گفت پایه برخی دیگر از مشکلات روان شناختی هم می باشد، به عنوان یکی از محورهای ارجاع به صدای مشاور (خط ۱۴۸۰) و پس از آن به مراکز مشاوره تخصصی مورد نظر است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه از ابتدای اسفندماه همزمان با خبر شیوع کرونا ویروس تا کنون، بیش از ۱۵۹۱ تماس تلفنی با خط ۱۴۸۰ صورت گرفته و خدمات مشاوره ای تلفنی به صورت رایگان در زمینه های فردی، خانوادگی، کودک و نوجوان و مشاوره پیش از ازدواج و … توسط مشاوران و روان شناسان صدای مشاور ارایه داده شده است که از این تعداد نزدیک به ۲۰۰ تماس مرتبط با بیماری ویروس کووید ۱۹ و استرس و نگرانی های ناشی از آن بوده است.

محمدی قیداری افزود: جهت رفاه و ارتقاء سطح سلامت روان هم استانی های عزیز خط ۱۴۸۰ اداره کل بهزیستی استان زنجان در این ایام به صورت سه شیفت کاری از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل فعال بوده و آماده پاسخگویی به هم استانی های عزیز می باشد.

[ad_2]

Source link