انهدام باند قاچاق سلاح به ایران و کشف ۲۰۰ قبضه اسلحه جنگی در اصفهان

[ad_1]

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از انهدام باند سازماندهی شده قاچاق سلاح به مرکز کشور و کشف ۲۰۰ قبضه اسلحه جنگی از آنان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ حسین حسین‌زاده اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در راستای ارتقای امنیت عمومی و مقابله با مخلان نظم و آرامش جامعه با تلاش شبانه روزی و کار‌های اطلاعاتی پیچیده از فعالیت باندی سازماندهی شده در زمینه قاچاق سلاح غیرمجاز به مرکز کشور مطلع شده و اقدامات لازم درباره شناسایی و دستگیری اعضای آن را در دستور کار قرار دادند.

او افزود: ماموران سرانجام با اقدامات کاملاَ هوشمندانه یک نفر از اعضای این باند را در حالی که به وسیله یک دستگاه خودروی کامیونت قصد ورود به استان اصفهان داشت شناسایی و دستگیر کرده و طی بازرسی دقیق از خودرو وی ۹۴ قبضه سلاح جنگی که به شکلی ماهرانه در قسمت بار خودرو جاساز کرده بود را کشف کردند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: در ادامه این عملیات، ۴ نفر دیگر از افراد مرتبط با باند مربوطه دستگیر و ۱۰۶ قبضه اسلحه جنگی دیگر نیز از آنان کشف شد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه در مجموع این عملیات ۵ قاچاقچی سلاح دستگیر و ۲۰۰ قبضه سلاح جنگی کشف شد، گفت: این سلاح‌ها هم وزن سبکی دارند هم دارای حجم کمی بوده و هم دارای قدرت آتش بالایی هستند و استفاده از آن‌ها برای افراد عادی بسیار خطرناک است.

سرهنگ حسین‌زاده تصریح کرد: مجموعه فرماندهی انتظامی استان اصفهان و خصوصاً پلیس امنیت عمومی این فرماندهی، مصمم هستند که با قاچاقچیان، دارندگان و استفاده کنندگان سلاح با نهایت صراحت و قاطعیت مبتنی بر قانون برخورد و این افراد را به مراجع قضایی معرفی کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه سلاح‌های مکشوفه از مرز‌های غربی کشور وارد شده‌اند اظهار داشت: البته نیرو‌های مرزبانی نیروی انتظامی در مرز‌های غربی برخورد‌های بسیار جدی و قاطعی با قاچاقچیان سلاح صورت می‌دهند، اما به واسطه طولانی بودن مرز‌ها و برخی علل و عوامل دیگری که وجود دارد بخشی از سلاح‌هایی که قاچاقچیان سعی می‌کنند به کشور وارد کنند در مرکز کشور توسط ماموران نیروی انتظامی کشف می‌شود که کشفیات ما در استان اصفهان هم بسیار قابل توجه است و نسبت به ۱۰۰ روز مشابه سال قبل نزدیک به ۱۵۰ درصد رشد داشته است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان به کسانی که تصاویر قدرت نمایی خود با سلاح سرد و گرم را در فضای مجازی منتشر می‌کنند هشدار داد و گفت: برخورد قانون و پلیس با این افراد در نهایت قاطعیت و صراحت است و طی یک ماه گذشته نیز چندین نفر از این افراد شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شده که با قرار بازداشت موقت در زندان به سر می‌برند و به این گونه افراد هشدار می‌دهیم که رصد پلیس به صورت مداوم انجام می‌شود و با این چنین افرادی برخورد‌های جدی و قاطعانه صورت خواهد گرفت.

———————————————–

بیشتر بخوانید:


[ad_2]

Source link