اعلام وضعیت اضطراری به دلیل شیوع کرونا در اوکیناوای ژاپن

[ad_1]

در پی تشدید موارد ابتلا به کروناویروس در اوکیناوای ژاپن که نشات گرفته از شیوع بیماری در میان پرسنل پایگاه‌های نظامی آمریکا بوده، در این منطقه وضعیت اضطراری اعلام شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اوکیناوا اخیرا شاهد بالا رفتن رکورد ابتلای روزانه به کروناویروس جدید در آنجا علاوه بر مجموع موارد ابتلای به بیماری بوده و بخش عمده این اتفاق مرتبط با سربازان آمریکایی مستقر در این جزیره است. این روند افزایش ابتلا به کرونا باعث افزایش تنشها میان محلی‌ها و نیروهای آمریکایی شده است.

تفنگداران دریایی مستقر در اوکیناوا با توجه به رخدادهای اخیر مربوط به شیوع ویروس کووید ۱۹ تدابیر احتیاطی مضاعفی را اتخاذ کرده‌اند.

دنی تاماکی، فرماندار اوکیناوا اعلام کرد این مجمع الجزایر واقع در جنوب ژاپن از اول تا ۱۵ اوت تحت وضعیت اضطراری قرار می‌گیرد.

تاماکی به خبرنگاران عنوان کرد: ما شاهد شیوع انفجاری ابتلای به بیماری هستیم. ما وضعیت اضطراری اعلام می‌کنیم. وی گفت که از مشاهده این آمار بالای ابتلا شوکه شده است. تاماکی خاطر نشان کرد، بیمارستانهای این منطقه تحت فشار “شیوع انفجاری” ابتلای به کووید ۱۹ قرار گرفته‌اند.

تاماکی از شهروندان خواست از بیرون رفتنهای غیرضروری و همین طور سفرها از خارج از اوکیناوا اجتناب کنند. او همچنین خواستار آن شد که رستورانها ساعات کاری خود را محدود کنند هر چند که این تدابیر اجباری نیست.

اوکیناوا که در عین حال یک مقصد گردشگری محبوب ژاپن هم هست، روز جمعه ۷۱ مورد جدید ابتلای به کروناویروس را ثبت کرد و به این ترتیب رقم مبتلایان به کرونا در آنجا به ۳۹۵ تن رسید.  تنها ۲۴۸ مورد از مبتلایان مربوط به پرسنل ارتش آمریکا است.

[ad_2]

Source link