ارسال یک تن کمک دارویی و بهداشتی ایران به عراق

[ad_1]

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد اعلام کرد که یک تن کمک دارویی و بهداشتی همزمان با سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به عراق وارد این کشور شد .

«ایرج مسجدی» در گفت وگو با ایرنا افزود که این هدیه بهداشتی و دارویی در زمینه مقابله با بیماری کرونا است که قرار است تقدیم نماینده وزارت بهداشت و درمان عراق شود.

وی ابراز امیدواری کرد که بیماری کرونا هرچه زودتر از جامعه انسانی خصوصا دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق رخت بر بندد و همه در سلامتی و تندرستی در کنار هم زندگی کنند.

مسجدی تاکید کرد که همکاری های بهداشتی و درمانی خوبی در شرایط حاضر بین وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ایران و طرف عراقی وجود دارد که امید این همکاری ها به همین ترتیب ادامه پیدا کند.

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح یکشنبه در سفری یک روزه وارد بغداد، پایتخت عراق شد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از ورود به بغداد با «فواد حسین»، همتای خود دیدار و گفت و گو می کند و سپس در کنفرانس مشترک خبری با وی شرکت خواهد کرد.

دیدار و گفت و گو با «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر، «برهم صالح» رئیس جمهوری، «وائل الزیدان» رئیس شورای عالی قضایی و «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق از برنامه های مهم سفر ظریف به عراق است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین قرار است با «فالح الفیاض» رئیس سازمان الحشدالشعبی و برخی دیگر از شخصیت های سیاسی عراق دیدار و گفت‌وگو کند.
این سفر در راستای تقویت روابط ایران و عراق انجام شده است.

محمد جواد ظریف در ادامه سفر به عراق عصر امروز وارد منطقه کردستان در شمال عراق می شود تا با مقام های این منطقه دیدار و گفت و گو کند.

[ad_2]

Source link