اردوغان فقط از من حرف شنوی دارد!

[ad_1]

ایسنا نوشت: رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه رهبران جهان از وی برای رسیدگی به اختلاف نظرها درباره رئیس جمهوری ترکیه کمک خواسته‌اند، مدعی شد: رهبر ترکیه فقط از من حرف شنوی دارد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان مصاحبه‌ای با شبکه خبری فاکس نیوز بدون اشاره به اسامی رهبران جهان گفت:‌ رهبران کشورهای جهان اخیرا به من گفتند که می‌توانم به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه زنگ بزنم؟

ترامپ گفته که از رهبران جهان پرسیده چرا باید آن فردی باشد که با رئیس جمهوری ترکیه صحبت می‌کند و آنها گفتند: تو تنها کسی هستی که او به تو گوش می‌دهد. او به حرف ما گوش نمی‌دهد. تو تنها فرد هستی. من هم گفتم علتش به خاطر این است که از جانب آمریکا هستم؟ اما آنها گفتند نه فقط به خاطر شخص خودت است که او به حرفت گوش می‌دهد. تو تنها کسی هستی که او به حرفت گوش می‌دهد. من دوست نداشتم این را علنی اعلام کنم اما آنچه اتفاق افتاده، حقیقت دارد. من با او حرف می‌زنم و او گوش می‌دهد.

با این حال مشخص است که منظور ترامپ کدام رهبران جهان بودند و تماس تلفنی آنها با ترامپ در بحبوحه تنش‌های فزاینده در مدیترانه شرقی بین ترکیه، مصر، فرانسه و یونان صورت گرفته است.

کاخ سفید روز یکشنبه اعلام کرد که ترامپ با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه نیز گفتگو کرده و دو طرف توافق کردند که آنکارا و آتن باید به گفتگو متعهد باشند که تنها راه برون‌رفت از اختلافات‌شان در شرق مدیترانه است.

311311

[ad_2]

Source link