ارجاع بیش از ۴۶ هزار پرونده به پزشکی قانونی لرستان

[ad_1]

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت: در سال گذشته ۴۶ هزار و ۱۱۴ پرونده به پزشکی قانونی استان ارجاع شده است.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، حمیدرضا نظیفی اظهار کرد: تعداد کل پرونده‌های معاینات سرپایی در استان در سال گذشته، ۴۲ هزار و ۴۴۲ مورد بوده که نسبت به سال ۹۷ حدود  ۳.۷ درصد کاهش یافته ونرخ استان در کشور در این رابطه ۱۳ است.

وی ادامه داد: ۳.۵ درصد از پرونده‌های ارجاعی به پزشکی قانونی مربوط به معاینات اجساد ، ۳.۳ درصد از پرونده‌ها به آزمایشگاه ارجاع و ۱.۲ درصد پرونده‌ها نیز در کمیسیون‌های پزشکی قانونی مورد بررسی قرار گرفته است.

نظیفی تصریح کرد: تعداد کل معاینات اجساد در سال گدشته هزار و ۶۵۰ مورد بوده  که این آمار نسبت به سال ۹۷ ۱۴ درصد افزایش یافته است.

نظیفی گفت: تعداد متوفیان ناشی از حوادث رانندگی در استان در سال گذشته  ۵۲۳ نفر بوده که نسبت به سال ۹۷ که ۴۷۳ نفر بوده ، ۱۰.۵ درصد افزایش یافته و تعداد کل مصدومان ناشی از حوادث رانندگی لرستان در سال گذشته، ۱۰ هزار و ۴۹۴ نفر بوده که نسبت به سال ۹۷، حدود۶ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت: تعداد مصدومان ناشی از نزاع در استان در سال گذشته۱۳ هزار و ۷۲۱ نفر بود که این عدد نسبت به سال ۹۷، چهار درصد افزایش داشته است و  نرخ لرستان در این زمینه سیزدهم کشور است.

نظیفی اضافه کرد: ۶۰ درصد از پرونده‌های معاینات سرپایی در پزشکی قانونی لرستان مربوط به مصدومان ناشی از حوادث رانندگی و نزاع است.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۱۲۶ مورد مجوز سقط جنین در استان صادر شده است.

۴۶

[ad_2]

Source link