اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان به مشاغل خانگی آسیب دیده از کرونا در قم

[ad_1]

مدیرکل کمیته امداد قم خبر داد؛

قم – مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم گفت: ۵۰۰ میلیون تومان برای مشاغل خانگی آسیب دیده از کرونا در قم اختصاص یافت که در چند مرحله به هر نفر ۵۰۰ هزار تومان کمک نقدی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر میرشکار غروب یکشنبه در سی و پنجمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و عملیات پاسخ به بحران استان که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به حمایت و کمک کمیته امداد امام خمینی (ره) به افرادی که در زمینه مشاغل خانگی فعالیت داشته و در بحران کرونا آسیب دیده‌اند، گفت: در بحران کرونا درصد مراجعات برای مساعدت به کمیته امداد افزایش یافته است.

وی افزود: توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) در هفته سوم اسفندماه ۵۰۰ میلیون تومان برای مشاغل خانگی آسیب دیده از کرونا اختصاص یافت و در چند مرحله به هر نفر ۵۰۰ هزار تومان کمک نقدی شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: ۹۰۰ میلیون تومان به سه هزار خانواده آسیب‌پذیر کمک نقدی شد همچنین اقلام بهداشتی و ماسک در بین این خانواده‌ها توزیع شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نبود هماهنگی لازم در امر توزیع کمک‌های مؤمنانه به خانواده‌های آسیب‌پذیر بیان کرد: درصد مراجعات از سوی اقشار مختلف آسیب‌پذیر در بحران کرونا به کمیته امداد افزایش یافته است و برای رانندگان تاکسی که در بحران دچار خسارت شده‌اند کمک‌های درمانی و مواد غذایی اختصاص داده شد.

وجود ۶ هزار خانواده در نوبت خدمات بهزیستی

مدیرکل بهزیستی استان قم نیز در این جلسه با اشاره به وجود ۶ هزار نفر در پشت نوبت بهره‌گیری از خدمات بهزیستی، گفت: برای این افراد آسیب دیده ۳۰۰ میلیون اعتبار اختصاص یافته است که در قالب کمک‌های نقدی قرار است به این افراد توزیع شود.

محمد گلفشان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم هم از ثبت نام بیش از ۹ هزار نفر از رانندگان و خانواده آسیب دیده خبر داد و بیان کرد: به این افراد بعد از شناسایی اقلام بهداشتی و بسته‌های معیشتی اختصاص یافته است.

[ad_2]

Source link