ابتلای ۶۴ آتش‌نشان اهوازی به کرونا/ فوت یک آتش‌نشان

[ad_1]

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با اشاره به ابتلای ۶۴ آتش‌نشان به کرونا، از فوت یکی از این آتش‌نشانان در اثر این بیماری خبر داد.

ابراهیم قنبری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، ۶۴ نیروی آتش‌نشان اهواز به کرونا مبتلا شده‌اند که یک نفر از این آتش‌نشانان در اثر این بیماری جان باخته است.

وی افزود: ۱۲ نفر از این مبتلایان بهبود یافته‌اند و چهار نفر نیز بستری هستند که خوشبختانه وضعیت حادی ندارند و مابقی نیز در منزل قرنطینه هستند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با بیان اینکه کمبود وسایل محافظتی در ابتلای آتش‌نشانان به کرونا تاثیرگذار بوده است، گفت: با توجه به اینکه سازمان ایمنی آتش‌نشانی جزو سازمان‌های خدماتی شبه نظامی است، نیروها در ایستگاه‌های آتش‌نشانی زندگی می‌کنند و آسایشگاه، تختخواب، آشپزخانه، برخی ماسک‌های تنفسی و تجهیزات امداد و حریق آنان مشترک است بنابراین ابتلای یک نفر، خطر ابتلای دیگر نیروها را در پی دارد.

قنبری ادامه داد: از طرف دیگر نیز هنگام وقوع آتش‌سوزی و انجام عملیات اطفای حریق، ازدحام جمعیت آن هم بدون ماسک در اطراف محل عملیات، در ابتلای آتش‌نشانان به ویروس کرونا تاثیرگذار است.

[ad_2]

Source link