آیا کابینت سفید برای همه آشپزخانه ها مناسب است؟

[ad_1]

وجود کابینت‌هایی با رنگ‌های متنوع و جذاب، یکی از ویژگی‌های بارز دکوراسیون امروز است. در زندگی مدرن امروز، معمولا همه‌ی رنگ‌ها در دکوراسیون آشپزخانه‌ها دیده می‌شوند و ما شاهد آشپزخانه‌هایی با تنوع رنگی بسیار بالا نسبت به گذشته هستیم. با این وجود استفاده از کابینت‌های رنگ روشن به ویژه رنگ سفید، یکی از شاخصه‌های بارز آشپزخانه‌های مدرن و جدید است و دلیل آن، کوچک بودن متراژ آشپزخانه‌ها و لزوم بزرگ‌تر نشان دادن آن‌هاست. زندگی آپارتمان‌نشینی و سبک معماری امروز، باعث شده، متراژ خانه‌ها کوچکتر شود و ناگزیر از همه‌ی فضای اتاق‌های ما نیز کاسته شود. آشپزخانه‌ها کوچکتر شده‌اند و گاهی به دلیل نوع طراحی و نقشه‌ی ساختمان، حتی فاقد پنجره طراحی می‌شوند؛ بنابراین ما ناگزیر هستیم با ترفندهایی خاص، فضای محدود آشپزخانه را روشن‌تر و دلباز نشان د‌هیم که استفاده از کابینت‌های سفید، یکی از آن‌ها است.

استفاده از رنگ سفید، همواره در معماری متداول بوده است.

اگر به معماری و تاریخ علاقمند باشید، می‌دانید که رنگ سفید تنها به دلیل کمبود فضا مورد استفاده قرار نمی‌گرفته است و دست‌کم در صده‌ها و قرن‌های پیش نیز به دلیل ویژگی‌های قابل توجهی که داشته، مورد توجه طراحان، معماران و مهندسان گذشته قرار داشته است. این موضوع را می‌توان در نمونه‌های به جا مانده از آثار باستانی مشاهده کرد.

رنگ سفید، همواره مظهر پاکی و روشنایی بوده است و حس خوب پاکیزگی را به مخاطب القا می‌کند. این رنگ با روح و سرشت آدمی سازگار است و انسان از حضور در فضایی که دکور آن با رنگ سفید آراسته شده، خسته نمی‌شود. در عرفان و ادیان مختلف نیز به لزوم استفاده از رنگ سفید در اعیاد مذهبی تاکید فراوان شده است که این موضوع به دلیل پاکی و معصومیتی است که در این رنگ نهفته است.

بدیهی است استفاده از رنگ سفید در کابینت و دکوراسیون آشپزخانه، باعث انتقال این ویژگی‌ها به مخاطب می‌شود و فضایی روشن و دلباز را در آشپزخانه ایجاد می‌کند. رنگ سفید، نور را به محیط بازتاب می‌دهد و علاوه بر روشنایی بیشتر، به بزرگتر نشان دادن محیط کمک می‌کند. همچنین با همه‌ی رنگ‌ها و دکوراسیون‌ها هماهنگ است و هرگز از مد نمی‌افتد!

کابینت سفید برای چه آشپزخانه‌هایی مناسب است؟

می‌توان گفت، هر مدل آشپزخانه‌ای که دارید، به راحتی می‌توانید آن را با کابینت سفید آراسته کنید. حتی اگر کاشی‌ها یا دیوار آشپزخانه‌ی شما رنگی یا طرح‌دار است باز هم کابینت سفید رنگ، می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد و فضای متعادلی را در آشپزخانه ایجاد کند.

اگر متراژ آشپزخانه‌تان بزرگ است یا کوچک است، کابینت‌های سفید رنگ، باعث می‌شوند فضا بزرگتر و دلبازتر به نظر برسد. کابینت‌ سفید ، باعث بازتابش نور به آشپزخانه می‌شود؛ ازین رو اگر آشپزخانه‌ی شما فاقد پنجره یا بدون نورگیر است، مشکل کمبود نور را حل می‌کند.

اگر وسایل دکوراسیون منزل‌ رنگی است، کابینت سفید رنگ، می‌تواند به تعادل محیط کمک کند و باعث شود فضا خیلی شلوغ و خسته‌کننده به نظر نرسد.

همچنین کابینت‌های آشپزخانه سفید رنگ، هرگز از مد نمی‌افتند و همواره منطبق بر مد روز حرکت می‌کنند. بنابراین اگر قصد فروش منزل خود را دارید و یا قصد دارید منزل خود را اجاره دهید، می‌توانید مطمئن باشید که این کابینت‌ها با هر دکوری سازگارند و با گذر زمان، از مد نمی‌افتند.

آیا کابینت سفید برای همه آشپزخانه ها مناسب است؟

انواع کابینت سفید

خوشبختانه هر نوع متریالی که تمایل داشته باشید برای کابینت آشپزخانه‌تان سفارش دهید، به رنگ سفید موجود است و کابینت سفید رنگ به حدی پرطرفدار است که در هر سبک و مدلی تولید می‌شود. از پر طرفدارترین انواع کابینت سفید رنگ، می‌توان به کابینت ممبران در سبک کلاسیک و کابینت هایگلاس در سبک مدرن اشاره کرد.

  • کابینت آشپزخانه هایگلاس سفید

از پرطرفدارترین انواع کابینت آشپزخانه در رنگ سفید که ظاهری بسیار درخشنده و جذاب نیز دارد، کابینت هایگلاس است. این کابینت با ظاهر شفاف و بسیار درخشانی که دارد، برای آشپزخانه‌های کوچک و بزرگ، بسیار مناسب است و مانند یک منبع نور، باعث می‌شود فضای آشپزخانه دلباز و روشن به نظر برسد.

کابینت آشپزخانه هایگلاس ، در سبک مدرن طراحی می‌شود و به راحتی با سایر رنگ‌های کابینت هایگلاس ترکیب می‌شود و ترکیب‌ رنگ‌های زیبایی را ایجاد می‌کند. عملکرد کابینت هایگلاس در افزایش نور و بازتاب آن، چنان مشهور و عالی است که به عنوان بهترین کابینت برای محیط‌های کوچک و کم‌نور پیشنهاد می‌شود و می‌تواند فضای آشپزخانه را از یک محیط بسته و خفه، به یک فضای بسیار شیک و درخشنده تبدیل کند.

  • کابینت آشپزخانه ممبران سفید

کابینت ممبران سفید در سبک کلاسیک، نمونه‌ای دیگر از کابینت آشپزخانه سفید رنگ است که باعث ایجاد یک فضای اشرافی و سلطنتی برای علاقمندان به این مدل سبک طراحی می‌شود. اگر به مدل‌های سنتی و کلاسیک دکوراسیون منزل علامند هستید، بدون شک کابینت ممبران سفید می‌تواند فضایی بسیار زیبا و درخشنده برای شما در آشپزخانه ایجاد کند.

آیا کابینت سفید برای همه آشپزخانه ها مناسب است؟

کلام آخر:

آشپزخانه محیطی است که اوقات زیادی از روز را در آن صرف می‌کنید، بنابراین نمی‌توانید با بی‌تفاوتی از کنار دکوراسیون آن عبور کنید. رنگ کابینت‌ها که به طور غالب تعیین کننده رنگ دکوراسیون آشپزخانه نیز هست، تاثیر مستقیمی در روحیه و انرژی شما و اعضای خانواده‌تان دارد. بدون شک حضور در یک آشپزخانه‌ی بسته و خسته‌کننده، انرژی شما را برای فعالیت در طی روز می‌کاهد و از شما انگیزه‌ی پخت یک غذای لذیذ را خواهد گرفت.

ازین که این محتوا را مطالعه کرده‌اید از شما سپاسگزاریم. این مقاله توسط تیم نگارش وب‌سایت آکس چوب تهیه شده است.

[ad_2]

Source link