آمریکا نسخه جدید پیش‌نویس تحریم‌های تسلیحاتی ایران را توزیع کرد

[ad_1]

شبکه خبری بلومبرگ گزارش داد که بر اساس سندی که دریافت کرده، آمریکا نسخه جدید پیش‌نویسی را میان اعضای شورای امنیت سازمان ملل توزیع کرده و خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران شده است.

به گزارش ایلنا، شبکه خبری بلومبرگ گزارش داد که بر اساس سندی که دریافت کرده، آمریکا نسخه جدید پیش‌نویسی را میان اعضای شورای امنیت سازمان ملل توزیع کرده و خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران شده است.

در این پیش‌نویس از اعضای شورای امنیت خواسته شده است فروش و خرید تسلیحات از ایران را متوقف کرده و از ارائه آموزش‌های تکنیکی، منابع مالی یا خدمات، مشاوره و سایر خدمات و کمک‌هایی که مربوط به تامین، فروش، انتقال، تولید، نگهداری یا استفاده از تسلیحات به ایران است، خودداری کنند.

بر اساس این گزارش، این پیش‌نویس تقریبا مشابه نسخه‌ای است که آمریکا در ماه ژوئن میان اعضای شورای امنیت توزیع کرده بود و نشانه آن بود که دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا تمایلی به ایجاد تغییرات پیشنهاد شده توسط هم‌پیمانان و مخالفان در شورای امنیت ندارد.
در همین راستا «کلی کرفت» نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد نیز روز سه‌شنبه اعلام کرد که روسیه و چین احتمالا هر نوع قطعنامه‌ای علیه ایران را وتو خواهند کرد.

[ad_2]

Source link