آلمان خواستار آتش‌بس سراسری در سوریه شد

[ad_1]

نماینده دائم آلمان در شورای امنیت، تنها راه حل بحران سوریه را سیاسی دانست و خواستار آتش‌بس فوری، سراسری و کامل در این کشور شد.

به گزارش ایرنا کریستف هوسگن روز دوشنبه در نشست مجازی شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع سوریه برگزار شد، افزود: آلمان از فراخوان گیر پدرسن نماینده ویژه این سازمان برای آتش‌بس فوری، کامل و سراسری در سوریه حمایت تام دارد.

وی ادامه داد: ما او را تشویق می‌کنیم که به شورای امنیت اطلاع دهد که دقیقا کدام طرف مانع از رسیدن به توافق آتش‌بس هستند.

نماینده دائم آلمان در سازمان ملل متحد اضافه کرد: صلح پایدار در سوریه فقط از طریق سیاسی تحت نظارت سازمان ملل در راستای قطعنامه ۲۲۵۴ دست‌یافتنی است.

هوسگن مدعی شد رژیم سوریه باید اخلال در این روند را متوقف سازد و به طور جدی تعامل خود را با کمیته تدوین قانون اساسی از سر گیرد.

وی افزود: آلمان از روسیه می‌خواهد تا از نفوذ خود بر دمشق در این رابطه استفاده کند. رژیم سوریه باید زندانیان در بند را آزاد کند و به نهادهای بشردوستانه اجازه دهد بدون هیچ شرط، مانع و فوری به تمام این اماکن تحت کنترل آن دسترسی داشته باشند.

نماینده دائم آلمان در سازمان ملل متحد ادامه داد: رژیم سوریه همچنین باید سرنوشت ده‌ها هزار مفقودی را به خانواده‌ها و دوستدارانشان اطلاع دهد.

هوسگن با استقبال از گزارشی که مدعی شده است دولت سوریه به اماکن پزشکی و مدارس در شمال غرب این کشور حمله کرده است، گفت: این گزارش به وضوح مسئولیت رژیم سوریه و روسیه را نشان می‌دهد.

وی افزود: این گزارش برای جمع باید دنبال شود و بی‌مجازات ماندن نقض حقوق بین‌الملل و حقوق بین‌المللی بشردوستانه نمی‌تواند یک گزینه باشد.

نماینده دائم آلمان در سازمان ملل متحد، اظهارات دولت سوریه و حامیان آن در تاثیر تحریم بر کمک‌های انسانی را ادعایی نادرست دانست و اضافه کرد: تحریم‌های اتحادیه اروپا، دولت و نه مردم سوریه را هدف گرفته‌اند.

هوسگن مدعی شد: آنها بر ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه تاثیری نمی‌گذارند همچنان که کمک‌های انسان‌دوستانه اعم از تجهیزات پزشکی و تجهیزات پزشکی برای پاسخ دادن به کووید-۱۹ مقررات خاصی دارند.

وی با نادیده انگاشتن مسئولیت کشورهای تحریم‌کننده در ایجاد شرایط فاجعه‌بار برای مردم سوریه، گفت: مسئولیت نخستین در فاجعه انسانی سوریه متوجه رژیم این کشور است که با دستگیری پزشکان و پرستاران، تاسیسات درمانی را نابود کرد.

نماینده آلمان بار دیگر دولت سوریه را عامل جنگ داخلی قلمداد کرد که دیگرانی که برای کمک به مردم آن کشور اقدام می‌کنند را مورد سرزنش قرار می‌دهد.

[ad_2]

Source link